Czwartek, 21 sierpnia 2014
Nowy panel dla wydawców
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru388
Pod koniec lipca w „Polityce” (nr 31/2014) ukazał się artykuł Justyny Sobolewskiej pod wiele mówiącym tytułem „Czytnik czyta czytelnika”. Nie bez kozery przywołuję ten właśnie tekst, traktujący o jakże drażliwym zagadnieniu zbierania danych dotyczących zachowań konsumentów (w tym wypadku czytelników książek). Zbiegł się on bowiem w czasie z udostępnieniem przez Legimi nowego panelu wydawcy, wpisującego się w światowe trendy biznesowe, opisywane przez autorkę. E-booki w założeniu są produktem, który cechuje wygoda, elastyczność, a przede wszystkim spory zakres funkcjonalności, niedostępnych książkom papierowym. Mnogość możliwości dla czytelników wiąże się jednocześnie z ogromem danych na temat ich preferencji. Danych, mogących pomóc wydawcom w dostarczaniu klientom tytułów im odpowiadającym i, co równie ważne, we właściwych kontekstach. Idąc tym tropem Legimi udostępniło unikatowy na rodzimym rynku panel administracyjny, dedykowany wydawcom, a także autorom samodzielnie dystrybuującym swoje cyfrowe książki. Mechanizm nie jest nowy, od kilku lat czytelnicy mają dostęp zarówno do swoich prywatnych statystyk, jak również mogą porównać swoje „osiągnięcia” z resztą społeczności skupionej wokół Legimi. Teraz te same informacje dostępne będą również dla wydawców. Im większa jest dziś wiedza dostawcy na temat korzystania z oferowanych przez niego produktów czy usług, tym lepszy produkt zaoferować może on jutro. Niby banał, ale jakże prawdziwy, a co gorsza najczęściej trudny i kosztowny w realizacji, szczególnie na tak specyficznym rynku, jakim bez wątpienia jest biznes wydawniczy. Marketing bez wsparcia ze strony narzędzi analitycznych jest niczym błądzenie we mgle. Na szczęście, w szczególności gdy mówimy o przedsięwzięciach e-commerce, możliwości w tym zakresie są naprawdę duże, co więcej – często darmowe. Któż nie korzysta z Google Analytics? Wszelkie informacje dotyczące zachowań przyszłych czy obecnych konsumentów dają możliwość zarówno efektywniejszego prowadzenia działań promocyjnych, ale i zaoferowania produktu, na który faktycznie jest popyt. Taką rolę spełnia również nowy panel Legimi. Kluczowe dla jego znaczenia jest bazowanie na realnych i mierzalnych danych, a nie …
Wyświetlono 25% materiału - 300 słów. Całość materiału zawiera 1202 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się