Wtorek, 21 lutego 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru321
Mogłoby się zdawać, że awantura wokół ACTA powoli dobiega końca. Ale to tylko pozory! Tak naprawdę końca dobiega jedynie jej pierwszy etap. Ten najgłośniejszy i w gruncie rzeczy… nie na temat. Głos w sprawie zabrało wielu, ale tylko niewielu zadało sobie trud przeczytania rzeczonego dokumentu. Ale też nie musiało! Wszak ACTA to jedynie element daleko bardziej złożonego problemu zmian cywilizacyjnych i kulturowych, których skutkiem jest stopniowe przesuwanie aktywności ludzkiej ze sfery materialnej w sferę niematerialną. Spór wokół tego dokumentu dotyczy w gruncie rzeczy kwestii fundamentalnej i starej jak historia ludzkości: granic „wolności do…” i „wolności od”. Okazuje się, że w przestrzeni wirtualnej większość reguł gry ustanowionych przez dekalog nie brzmi już tak jednoznacznie, by nie rzec – nie obowiązują wcale. Czy grzechem jest uprawianie seksu w internecie z wirtualną kobietą, gdy tymczasem żona w kuchni przygotowuje obiad? Jest wielu takich, którzy powiedzą, że to nie grzech, wszak do uprawiania prawdziwego seksualnego procederu potrzebne jest żywe ciało, a nie jakiś zerojedynkowy kobiecy fantom. Czy w przestrzeni internetowej można kraść, zabijać, cudzołożyć, pożądać rzeczy bliźniego swego? Innymi słowy: czy płaski, świecący monitor komputera jest bramą do wolności, w której nie obowiązują dotychczasowe zasady gry? Nie …
Wyświetlono 25% materiału - 193 słów. Całość materiału zawiera 774 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się