Czwartek, 25 czerwca 2020
LEGIMI PODSUMOWAŁO 2019 ROK
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 525 (12/2020)
W 2019 roku firma Legimi oferująca audiobooki i e-booki w modelu abonamentowym osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o  54,3 proc. do 17,42 mln zł oraz zysku netto z 43,4 tys. zł do 613,9 tys. zł. Zeszłoroczne przychody firmy były o 3,1 proc. wyższe od prognozowanych 16,9 mln zł. Jak uzasadniono w  sprawozdaniu, skutkiem tak dobrych wyników, jest „realizowana konsekwentnie polityka dynamicznego rozwoju spółki oraz zwiększania przychodów przy jednoczesnych stałych nakładach na rozwój usług, zwiększanie współpracy z partnerami”. Dzięki temu udało się zwiększyć liczbę książek dostępnych w bazie, jak również klientów instytucjonalnych, takich jak biblioteki. Mocno w górę poszły wskaźniki rentowności Legimi: zysk operacyjny z 857,1 tys. zł do 1,45 mln zł, zysk brutto ze 144,5 do 918,8 tys. zł, a zysk netto z 43,4 do 613,9 tys. zł. To jednak wyniki niższe od prognoz – na początku ub.r. spółka spodziewała się 2,63 mln zł zysku EBITDA (ostatecznie wyniósł on 3,28 …
Wyświetlono 25% materiału - 149 słów. Całość materiału zawiera 598 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się