Poniedziałek, 30 marca 2015
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru404
Salon du Livre za nami. Tegoroczna edycja tej jednej z najważniejszych imprez targowych w Europie była o tyle ważna, że w roli gościa honorowego obok Brazylii wystąpiły dwa nasze miasta: Wrocław i Kraków, a organizatorem przedsięwzięcia był Instytut Książki. Jak poszło? Na tak ogólne pytanie można odpowiedzieć też ogólnie: dobrze. Instytut Książki w roli organizatora tego rodzaju imprez sprawdza się od początku swego istnienia, a pracujący tam ludzie wiedzą, na czym to wszystko polega. Tak przy okazji i złośliwie: czy pamiętacie dawne czasy, kiedy to Ars Polona miała monopol na organizacje naszych występów poza granicami Polski? Ja akurat pamiętam i ciągle nie mogę wyjść z podziwu, jak można było tak sprawnie i skutecznie zmarnować dorobek tej firmy. No, ale to temat na osobny tekst. Wracając do tegorocznego salonu w Paryżu: jako Krakus muszę oczywiście zacząć od porównania występu mojego miasta z prezentacją Wrocławia, jako że wszyscy obywatele stolicy Małopolski są uczuleni nie tylko na Warszawę, ale na Wrocław także. Otóż – niestety i z bólem serca – muszę przyznać, Wrocław okazał się lepszy i nie chodzi tu o drużynę autorów, którą przywiózł z sobą. Rzecz w tym, że włodarze tego miasta o wiele lepiej wykorzystali szansę promocji we Francji niż zrobił to Kraków. Na stoisko „Wrocław – Kraków” przyszli wszyscy, którzy mieli przyjść, a więc prezydent Republiki Francuskiej, premier …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 877 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się