Wtorek, 9 lutego 2010
Rozpoczął się wyścig o Bellonę
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru267
Dwa i pół roku upłynęło od komercjalizacji wydawnictwa Bellona (sierpień 2008) do zaproszenia przez ministerstwo do podjęcia negocjacji w sprawie sprzedaży jej udziałów. 2 lutego minął, wyznaczony przez ministra skarbu termin, w którym potencjalni inwestorzy mieli odpowiedzieć na zaproszenie do rozmów w tej sprawie. Ostatecznie odpowiedziało na nie m.in. konsorcjum, w skład którego wchodzą: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Ghelamco Poland oraz Bellona Sp. z o.o. Chęć udziału w transakcji nabycia 85 proc. akcji Bellony zadeklarował ponadto Społeczny Instytut Wydawniczy Znak oraz osoba fizyczna o nazwisku Violetta Krawczyk zamieszkała w Warszawie. W tej grupie zabrakło giełdowej Muzy. Zdecydowanie najszerzej o roli, jaką chcą odegrać w tym procesie, informowały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. „Jesteśmy zainteresowani przejęciem Bellony” – regularnie powtarzał pytany o plany akwizycyjne zarządzanej przez siebie spółki prezes Stanisław Wedler. Wielokrotnie przekonywał także o gotowości WSiP do tego projektu od strony finansowej. Jak się okazało, za słowami poszły także czyny, a w tym przypadku konsorcjum z deweloperem, a także spółką której udziałowcami są pracownicy przeznaczonego na sprzedaż wydawnictwa. Jej obecność w tym gronie tłumaczy Zbigniew Czerwiński, dyrektor ds. wydawniczych Bellona SA: Udział …
Wyświetlono 25% materiału - 181 słów. Całość materiału zawiera 726 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się