Czwartek, 14 lutego 2008
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru214
31 stycznia na konferencji prasowej Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych zaprezentowano skorygowaną prognozę wyników za rok 2007 oraz strategię rozwoju na lata 2008-2012. WSiP reprezentowali Stanisław Wedler – prezes, Grażyna Chojnowska – dyrektor finansowy i członek zarządu oraz Dariusz Jagodzik – dyrektor handlowy. Według prognozy WSiP w ubiegłym roku zrealizowały zysk netto w wysokości 37,957 mln zł przy przychodach ze sprzedaży 163,302 mln zł. Jest to najwyższy roczny wynik w historii spółki. Na podwyższenie prognozy zysku netto o 26 proc., czyli 7,8 mln zł, wpłynęła sprzedaż Wkry. Z kolei w wyniku dwuletniej restrukturyzacji firmy koszt jej ogólnego zarządu spadł o 19 proc. – Stopa zwrotu z kapitału własnego wyniosła w 2007 roku 33 proc., nawet banki nie osiągają takich wyników – przekonywała Grażyna Chojnowska. – Nie interesuje nas jednak sytuacja, w której dwa plus dwa równa się cztery. Każda transakcja musi przynosić firmie korzyść …
Wyświetlono 25% materiału - 143 słów. Całość materiału zawiera 573 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się