Wtorek, 6 czerwca 2023
APEL O WPROWADZENIE ULGI NA ZAKUP KSIĄŻEK
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 595 (11/2023)
Polska Izba Książki zaapelowała o wprowadzenie ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych na zakup książek. Uchwałę w tej sprawie podjęto podczas walnego zgromadzenia członków PIK 24 maja. Oto treść apelu: Książka w Polsce była i pozostaje ważnym dobrem kultury i edukacji. Rozwój technologii oraz powodowane nim zmiany kulturowe unaoczniły znaczenie książki w jej tradycyjnej, drukowanej, i nowej, cyfrowej formie. Apelujemy do władz publicznych o podjęcie działań, które wpłyną pozytywnie na poziom czytelnictwa w Polsce, ułatwią dostęp do książek ważnych zarówno dla zabawy i rozrywki, jak i rozwoju profesjonalnego i nauki. Widzimy, jak wzrost cen na skutek wysokiego poziomu inflacji przyczynia się do zmiany decyzji konsumenckich i ograniczenia zakupów dóbr wyższego rzędu na korzyść zaspokajania podstawowych potrzeb bytowych. Ostatnie wyniki badania czytelnictwa w Polsce potwierdzają to twardymi danymi. Postulowana przez Polską Izbę Książki i Izbę Wydawców Prasy ulga podatkowa na zakup książki i prasy przyczyniłaby się do wzrostu zakupów książek, rozwoju bibliotek domowych i tym samym wzrostu czytelnictwa w Polsce. Oczekiwany jest także efekt stabilizacji branży wydawniczej i księgarskiej dzięki zwiększonemu …
Wyświetlono 25% materiału - 171 słów. Całość materiału zawiera 684 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się