środa, 7 września 2011
Co czytają inni
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru8/2011
Dawno temu odwiedzałem znajomych na głębokiej amerykańskiej prowincji. Naprawdę głębokiej – Marshfield w Missouri było dziurą i inaczej nazwać się jej nie dało. Któregoś dnia znajomi zabrali mnie na spotkanie z sąsiadem. Emigrant z Węgier, mieszkał tam od 1956 roku, był uznaną lokalną złotą rączką – fucha bynajmniej niełatwa, bo w takich zdanych na siebie i sąsiedzką pomoc rejonach każdy właściwie wszystko potrafi. Elmer jednak potrafił więcej, miał bodaj dyplom inżyniera i ewidentną smykałkę do techniki, o czym zaświadczały przeróżne graty oczekujące naprawy albo przeglądu. Na podwórzu, w szopach, w stodole, jakichś budkach i w samym domu rozstawione były lodówki, pralki, kosiarki, piece, szafy grające, bandyci jedno- i wieloręczni, motocykle, samochody, przyczepy, motorówki… Elmer, jak mi powiedziała jego żona, jeździł tylko do klientów odebrać zepsuty sprzęt, w domu już nie mieszkał, o jakichkolwiek wakacjach nawet nie rozmawiał, prawdę mówiąc w ogóle nie chciał z nikim rozmawiać. Co najgorsze, zaczął traktować swą rozległą posiadłość jako rodzaj muzeum, którego był kuratorem i jedynym gościem. Ten skład rupieci przypomniał mi się podczas lektury „Killer stuff and tons of money” Maureen Stanton (Penguin Press). Bohater książki, Curt Avery, profesjonalny handlarz staroci, opowiada o zbiorach swoich i znajomych – zazwyczaj bogatych, jak np. …
Wyświetlono 25% materiału - 198 słów. Całość materiału zawiera 793 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się