Poniedziałek, 23 marca 2009
Rozmowa z Markiem Pakoszem, dyrektorem operacyjnym firmy Map Polska
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru243
Jak wygląda rynek papieru w Polsce? Mówimy o rynku papieru do produkcji dziełowej. Mamy dwie papiernie liczące się w zakresie papieru offsetowego – International Paper w Kwidzyniu i Arctic Paper w Kostrzyniu. Są jeszcze mniejsi gracze, wykonują oni jednak tylko papier gazetowy. Reszta to produkcja importowana z Europy Zachodniej – głównie z Danii, Niemiec czy nawet Ameryki Południowej. Jest też papier ze Szwecji i Finlandii, znaczący ze względu na wielkość i jakość produkcji oraz doświadczenie jego wykonawców. Do Polski sprowadzany jest też papier z Czech i Słowacji. Papiery objętościowe, czyli drzewne, pochodzą głównie ze Skandynawii. Podział na papier drzewny i bezdrzewny jest dość mylący, ponieważ ten drugi produkowany jest przecież z celulozy – w długim procesie otrzymanej z drzew. Natomiast drzewny otrzymuje się ze ścieru drzewnego zawierającego więcej drzewnika – tutaj sam proces wstępny jest krótszy. A dystrybucja? Map jest jednym z dystrybutorów. Kto jeszcze się liczy na tym rynku? Map i Antalis mają wspólnego właściciela czyli Antalis International SAS. Każda z firm specjalizuje się w innych produktach dla innych rynków. Pozostali dystrybutorzy liczą się w poszczególnych segmentach, …
Wyświetlono 25% materiału - 178 słów. Całość materiału zawiera 712 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się