Wtorek, 2 lipca 2024
� Republika Korei w roli gościa honorowego targów Tegoroczną edycję Międzynarodowych Targów Książki, której gościem honorowym były Włochy, odwiedziło 120 tys. osób – przekazał Jacek Oryl, dyrektor targów i wiceprezes Fundacji Historia i Kultura, która jest organizatorem wydarzenia. Poinformował także, że przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 22-25 maja w Pałacu Kultury i Nauki, jak i w jego obrębie. A w roli gościa honorowego wystąpi Republika Korei. – W imieniu rządu mojego kraju chcę bardzo podziękować Fundacji Historia i Kultura za to zaproszenie, za ten zaszczyt i wielką szansę dla nas. Z wielką przyjemnością przyjmujemy tę propozycję, aby być gościem honorowym. Jestem bardzo mile zaskoczony atmosferą Targów, pasją do książek i otwarciem na różne kultury, które Polacy pokazali przez cztery targowe dni – przekazał Dangkweon Lee, dyrektor Centrum Kultury Korei w Polsce. � Wystawa „Grzegorz Rosiński w ilustracjach” Do 8 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie można oglądać retrospektywną wystawę „Grzegorz Rosiński w ilustracjach”. Prezentuje ona dorobek jednego z największych artystów komiksu europejskiego. Grzegorz Rosiński, uczeń Jana Marcina Szancera, rysował m.in. komiks o kapitanie Żbiku, ale na całym świecie znany jest przede wszystkim jako twórca Thorgala. Warszawską wystawę tworzy ponad 400 obiektów, które w przekrojowy sposób opowiadają o życiu i twórczości wyjątkowego artysty. Na wystawie przygotowanej przez Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprezentowane zostaną zarówno oryginalne plansze komiksowe, stworzone w czasie wieloletniej kariery rysownika, jak i jego twórczość malarska. Autorką scenariusza wystawy jest Maria Lengren, kuratorem – Piotr Rosiński. Wystawie towarzyszyć będzie katalog z tekstem Wojciecha Birka, wieloletniego tłumacza komiksów Grzegorza Rosińskiego. � Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie Od 4 do 10 sierpnia w Szczebrzeszynie odbywać się będzie jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Stolica Języka Polskiego. „To święto literatury, muzyki i teatru, ale też po prostu spotkań i wymiany myśli” – mówi Piotr Duda, pomysłodawca i dyrektor festiwalu. Organizatorzy zapraszają na Roztocze – pierwszy dzień festiwalu zaplanowano w Zamościu, kolejne nad rzeką Wieprz w Szczebrzeszynie. Patronem jubileuszowej edycji jest Julian Przyboś. To siedem dni wypełnionych literaturą, poezją, muzyką i spektaklami. � Festiwal Literatury Azjatyckiej w Warszawie Druga edycja Festiwalu Literatury Azjatyckiej odbędzie się w dniach 14–17 listopada w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie. Festiwal ma na celu promocję literatury pięknej autorstwa pisarzy pochodzenia azjatyckiego, a …
Wyświetlono 25% materiału - 344 słów. Całość materiału zawiera 1377 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się