Wtorek, 13 września 2016
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru443
"W zeszłym roku rodzice płacili średnio 695 zł za zakupy dla jednego dziecka. W tym roku ceny kształtują się na podobnym poziomie" - donosi "Rzeczpospolita" w wydaniu z 31 sierpnia. Z artykułu wynika, że respondenci pytani o plany zakupowe wskazali, iż najczęściej kupują podręczniki (21 proc.), 17 proc. wskazało na zeszyty, a 11 proc. szkolny plecak. Pozostałe zakupy to: długopisy, przybory szkolne, artykuły plastyczne, buty, stroje sportowe, pojemniki na kanapki, worki na buty i mundurki szkolne. Na początku roku szkolnego najwięcej pieniędzy rodzice wydadzą na buty (26 proc. ankietowanych). Dalej kolejno wymienia się: podręczniki (19 proc.), plecaki (12 proc.), artykuły plastyczne (10 proc.), stroje sportowe (8 proc.) i zeszyty (6 proc.). Jeżeli chodzi o źródła zakupu podręczników, wśród wskazań badanych dominował internet, który zdobył 35 proc. wskazań, a na kolejnych miejscach znalazły się: tradycyjne księgarnie (26 proc.), rodzina i znajomi (7 proc.), antykwariaty (5 proc.). Ponadto 27 proc. badanych "szuka książek np. na. targach książki". To jedno ze spojrzeń na rynek książki edukacyjnej w …
Wyświetlono 25% materiału - 164 słów. Całość materiału zawiera 658 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się