Wtorek, 28 marca 2017
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru456
  24 marca w warszawskiej księgarni MiTo odbyło się spotkanie wydawców poświęcone projektowi "Wydawcy niewidomym. Biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light". W spotkaniu wzięły udział następujące wydawnictwa: Czarna Owca, Nasza Księgarnia, Prószyński Media, Rebis, Wydawnictwo Literackie, Zysk i S-ka, Wolters Kluwer, Agora, Sonia Draga, LSP, WN PWN. W spotkaniu uczestniczyły również Monika Cieniewska - Dyrektor Działu Zbiorów dla Niewidomych Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, Natalia Michałek - kierownik ds.Projektów Internetowych i Baz Danych PWN, Anna Chojnacka - kierownik ds. Handlu Publikacji Elektronicznych OSDW Azymut oraz mecenas Agata Paszek. Biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light powstała z inicjatywy MKiDN i PIK. To realizacja postanowień Traktatu z Marrakeszu z 2013 roku o ułatwieniu dostępu do opublikowanych utworów osobom niewidomym, słabowidzącym i osobom z niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi zapoznanie się z drukiem, który Polska podpisała wraz z 129 innymi krajami. Spotkanie otworzył Prezes Polskiej Izby Książki, Włodzimierz Albin, reprezentujący organizatora spotkania, który powitał zebranych i przedstawił cel spotkania oraz przypomniał, że biblioteka cyfrowa IBUK Libra Light powstała z inicjatywy MKiDN i PIK, a jest - w zakresie platformy cyfrowej - realizowana na mocy umowy Instytutu Książki z PWN. Jako pierwsza prelegentka głos zabrała Monika Cieniewska - dyrektor Działu Zbioru dla Niewidomych Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, która opowiedziała o pracy biblioteki i czytaniu przez osoby niewidome podkreślając, że są to osoby, które korzystają w dużej mierze z zasobów bibliotek, a nie mają własnych książek …
Wyświetlono 25% materiału - 229 słów. Całość materiału zawiera 919 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się