Poniedziałek, 7 września 2009
Ponad 42 mln ze sprzedaży
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru255
Po raz pierwszy publikujemy w Bibliotece Analiz dane dotyczące Wydawnictwa Olesiejuk, powołanego w 2002 roku przez braci Jacka i Krzysztofa. Pod względem wielkości sprzedaży oficyna przegoniła w 2008 roku Znak z przychodem w wysokości 42,2 mln zł (wzrost przychodu o 25 proc.). Wydawnictwo jest absolutnym liderem pod względem liczby publikowanych tytułów, wyprzedzając nawet WSiP. W 2008 roku ukazały się aż 1072 tytuły, w tym 813 pierwszych wydań. Łączny wydrukowany nakład to 8,37 mln egz., sprzedano 7,64 mln egz. Spółka zakończyła rok wynikiem netto 4,95 mln zł, kapitały własne na koniec roku wyniosły 18,6 mln zł. W wydawnictwie zatrudnione są 23 osoby. Większość prac zlecanych jest na zewnątrz. – Poza redakcją mamy własne studio DTP – mówi Bibliotece Analiz Anna Wiśniewska, redaktor naczelna. – Obecnie około 20 proc. oferty to nasze autorskie pomysły, reszta to licencje sprowadzane głównie z: Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji i Hiszpanii. Najważniejsi licencjodawcy to: Fleurus, HarperCollins, Usborne, Kingfisher- Macmillan, Susaeta, Robert Frederick. Coraz więcej tytułów ukazuje się w koedycjach lub na licencjach wydawnictw dotąd tylko dystrybuowanych przez powiązaną kapitałowo Firmę Księgarską Jacek Olesiejuk – Ullmann (dawny Könemann) oraz Parragon. Systematycznie poszerzana jest oferta polskich autorów i grafików. W 2006 roku pozyskano prawa do wszystkich książek Edmunda Niziurskiego (wydawanych także w formie audiobooków), a od 2008 roku Olesiejuk wydaje też Juliana Tuwima (obecnie dostępnych jest sześć pozycji poety, …
Wyświetlono 25% materiału - 220 słów. Całość materiału zawiera 882 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się