Wtorek, 1 lutego 2022
„Z MIŁOŚCI DO LITERATURY”
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 562 (2/2022)
Wydawnictwo Poznańskie zakończyło 2020 rok znakomitym wynikiem. Odnotowano wzrost przychodów o 24 proc. – z 24,7 mln zł do 30,63 mln zł. Zysk netto wyniósł 5,33 mln zł. W skład Grupy Wydawnictwa Poznańskiego wchodzą obecnie marki: Wydawnictwo Poznańskie (literatura piękna, historia, non-fiction), Czwarta Strona (literatura obyczajowa i kryminalna), We Need YA (literatura młodzieżowa) oraz Zygzaki (literatura dla dzieci). Corocznie Grupa Wydawnicza publikuje ok. 140 tytułów, z czego 40 proc. to przekłady z języków obcych, głównie z języka angielskiego, ale również z języka niemieckiego, holenderskiego, szwedzkiego czy izraelskiego. „Wydawnictwo rozwinęło znacząco publikacje książek w wersji elektronicznej, posiadając w ofercie na koniec 2020 roku ponad 500 tytułów, także w formacie audio (książki do słuchania). Poprzez rozwój swojej oferty wydawniczej, intensywne wsparcie obszaru wydawniczego z zakresu literatury pięknej oraz rozwój nowoczesnych form emisji treści literackich i przy nieustannie utrzymywanym wysokim poziomie merytorycznym i edytorskim Wydawnictwo Poznańskie w roku sprawozdawczym znacząco wzmocniło swoją pozycję na rynku książki” – czytamy w sprawozdaniu finansowym. Zespół redakcyjny „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”, doceniając działania poznańskiej oficyny, postanowił uhonorować ją tytułem Wydawca Roku 2018 „za wysokie standardy literackie i edytorskie oraz profesjonalne i odpowiedzialne łączenie funkcji kulturowej z komercyjną” 1. W ostatnich latach oficyna przeszła metamorfozę, związaną nie tylko z ofertą wydawniczą, ale też ze sferą wizerunkową. W 2018 roku został wreszcie odświeżony logotyp. …
Wyświetlono 25% materiału - 214 słów. Całość materiału zawiera 856 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się