Wtorek, 27 lutego 2007
Resursa
Czasopismo"Magazyn Literacki Książki"
Tekst pochodzi z numeru2/2007
Na początku stycznia księgarnia Resursa, jedna z czterech dużych księgarń na warszawskim Krakowskim Przedmieściu, zmieniła właściciela i dołączyła do grupy PWN. 3 stycznia podpisano umowę, która przewiduje, że zostanie zachowana nazwa oraz profil księgarni. Główną grupę klientów stanowić będą nadal studenci i wykładowcy pobliskich uczelni, a prowadzona też będzie na większą skalę sprzedaż wysyłkowa do osób prywatnych, bibliotek i instytucji – głosi oficjalny komunikat. 1997 roku czyli funkcjonuje już prawie dziesięć lat. Spółka miała dwóch właścicieli – jednym był prof. Jacek Raciborski, socjolog, często widoczny w mediach komentator polityczny, a przy tym osoba dobrze znana na rynku książki, właściciel założonego w 1991 roku Wydawnictwa Naukowego Scholar, a drugą jego brat Andrzej, doktor filozofii i magister prawa. Większa pewność biznesowa – Wyłożyliśmy żywą gotówkę przy pierwszym podejściu – mówi Jacek Raciborski – najpierw 100 tys. złotych, a po kilku miesiącach jeszcze trochę. To były pieniądze włożone od razu, ale – jak w przypadku innych księgarń – trzeba było się „wozić” na kredycie od dostawców. Teraz wychodzimy z tego interesu bez poczucia sukcesu finansowego, jednak z niewielkim zyskiem. Było kilka motywów, dla których Jacek Raciborski postanowił założyć księgarnię Resursa. Po pierwsze pragnął, aby jego wydawnictwo Scholar mieściło się w pobliżu Uniwersytetu Warszawskiego, a jednocześnie chciał połączyć pracę wydawnictwa z działalnością księgarską. Drugim powodem było rozczarowanie systemem dystrybucji książek naukowych. …
Wyświetlono 25% materiału - 217 słów. Całość materiału zawiera 869 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się