Wtorek, 11 lipca 2023
KONTROWERSJE WOKÓŁ DOTACJI DLA TWÓRCÓW GIER
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 597 (13/2023)
Ogłoszono wyniki naboru w ramach programu „Rozwój Sektorów Kreatywnych”. Program udziela wsparcia „najbardziej wartościowym inicjatywom i projektom przyczyniającym się m.in. do budowania wysokiej jakości oferty przemysłów kreatywnych, łączącym wysoką wartość kulturową i artystyczną z ponadprzeciętnym potencjałem ekonomicznym i promocyjnym”. Jak poinformowało Centrum Rozwoju Sektorów Kreatywnych, które jest operatorem programu realizowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wpłynęło 619 wniosków. Dofinansowanie otrzyma 49 projektów. Wsparcie przyznano m.in. Grupie Wydawniczej Relacja na projekt „Jano i Wito ruszają w świat! – promocja i stymulowanie eksportu polskiej literatury i ilustracji dziecięcej” (90 000 zł), Stowarzyszeniu Kreatywna Polska na organizację Forum Kreatywności (91 526 zł), Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im Pantaleona Szumana w Pile na organizację konferencji „O dziedzictwie narodowym inaczej, czyli jak zainteresować niezainteresowanych” dla bibliotekarzy, animatorów kultury, edukatorów (75 700 zł) oraz firmie Marek Wituszyński Media Works na projekt „minibooks.ai – spersonalizowane bajki na życzenie – wersje cyfrowe, papierowe, audio oraz wideo” (320 000 zł). Łączna pula na projekty wynosiła 8 mln zł. Przyjmowanie wniosków trwało do 30 marca. Proces oceny eksperckiej trwał aż trzy miesiące. Wnioskodawcy nie będą mieli wiele czasu na realizację zadań – zgodnie z regulaminem okres realizacji zadania upływa 31 października 2023 roku. Wyniki dostępne są na stronie https://crpk.bip.gov.pl/rozwoj-sektorow-kreatywnych/ Gry ze wsparciem dla swoich? Centrum Rozwoju Sektorów Kreatywnych ogłosiło również wyniki naboru do programu „Wsparcie Gier Wideo”, a lista …
Wyświetlono 25% materiału - 222 słów. Całość materiału zawiera 891 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się