Wtorek, 1 sierpnia 2006
SAiW Polska Książka i wydawcy
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru174
Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Polska Książka prezentuje wyniki inkasa opłat reprograficznych osiągnięte w pierwszych dwóch kwartałach 2006 roku. W pierwszym i drugim kwartale 2006 roku SAiW Polska Książka zainkasowało łącznie kwotę 955.046,04 zł. Oznacza to, że wynik działalności inkasowej SAiW Polska Książka osiągnięty w tym okresie jest zdecydowanie wyższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Przychody Stowarzyszenia roku bieżącego stanowią ponad 143 proc. inkasa w pierwszych kwartałach roku ubiegłego. Poniższa tabela zawiera porównanie wartości inkasa w poszczególnych kwartałach lat 2005 i 2006.                                                                                          *** Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Polska Książka kończy procedurę podziału i wypłat kwot należnych wydawcom książek z tytułu opłat zainkasowanych w roku 2004 i 2005. Oznacza to, że pozostały do wykonania wyłącznie czynności techniczne, takie jak sporządzenie i zrealizowanie przelewów bankowych. SAiW Polska Książka w zasadzie ma już za sobą żmudną procedurę podziału na rzecz wydawców opłat zainkasowanych w roku 2004 i 2005. Przypominamy, że do podziału na rzecz wydawców książek przeznaczona została kwota 1.420.680,23 zł. Kwota ta to wartość inkasa z dwóch lat działalności stowarzyszenia pomniejszona o potrącenia kosztowe i o należność wydawców prasy, która zgodnie z wynikami przeprowadzonych badań struktury kopiowania oznaczona została na 25,9 proc. ogólnej kwoty przeznaczonej do repartycji. …
Wyświetlono 25% materiału - 196 słów. Całość materiału zawiera 787 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki