Piątek, 29 lipca 2016
Czasowe problemy z płynnością
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru438-439
Matras S.A. odnotowała w roku 2015 zysk z działalności operacyjnej w wysokości 8,7 mln zł. brutto, a EBITDĘ na poziomie 15,8 mln zł. Rok do roku obroty firmy wzrosły o 20 mln zł - co oznacza, że osiągnęły poziom ok. 265 mln zł. Z informacji przekazanych przez spółkę wynika, że kwota inwestycji poniesionych w rozwój firmy w 2015 roku przekroczyła 20 mln zł. W tym okresie uruchomiono m.in. 24 nowe księgarnie. Firma realizuje obecnie priorytety nakreślone w strategii rozwoju firmy, wdrażanej od momentu zmian właścicielskich z połowy 2014 roku. Według deklaracji, szczególnie wiele wysiłków zdaje się pochłaniać udrożnienie, wciąż powtarzających się zatorów płatniczych wobec dostawców i kontrahentów oraz restrukturyzacja kluczowych obszarów działalności, jak handel czy marketing. Łącznie od lipca 2014 roku spółka Matras S.A. została od razu dofinansowana kwotą 50 mln zł. Znaczna część tych środków posłużyła zniwelowaniu wcześniejszych zaległości wobec dostawców, a jednocześnie dała impuls rozwojowy w postaci inwestycji w kolejne punkty sprzedaży stacjonarnej oraz w e-sklep Matras.pl "Matras bardzo ceni sobie współpracę ze swoimi dostawcami, a z wydawcami książkowymi w szczególności. Jesteśmy polską siecią księgarską - nie szukamy łatwych rozwiązań komercyjnych, ponieważ naszym priorytetem jest utrzymanie profilu księgarskiego sklepów. Wierzymy, że jest to nasz wspólny cel, który pozwoli na powiększanie udziału wydawców w sprzedaży" - czytamy w niedawnym komunikacie zarządu Matrasa, stojącym w wyraźnej kontrze do polityki zainicjowanej jeszcze w 2014 roku, …
Wyświetlono 25% materiału - 224 słów. Całość materiału zawiera 898 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się