Poniedziałek, 23 lutego 2009
Kolejny świetny rok dla hurtu?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru241
W grudniowym numerze „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” Łukasz Gołębiewski prognozował wzrost obrotów na rynku książki w Polsce w roku 2008. Miał on wynieść 2,5-3 proc. sięgając wartości ok. 2,64 mld zł (przypomnijmy, że w rekordowym 2007 było to 2,57 mld zł). „A piszę to nie znając jeszcze wyników szczytowego, gwiazdkowego, sezonu sprzedaży”, kwitował swoje wyliczenia. Z pewną taką nieśmiałością podchodziłem wtedy do tych rewelacji. Pomny perturbacji w zaopatrzeniu Empików (nowości, które po dotarciu na półki już nowościami nie były – również w newralgicznym sezonie gwiazdkowym) po cichu liczyłem, że jeżeli wzrostu w ogóle nie będzie, i tak będzie nieźle. Zwłaszcza że miniony rok nie obfitował w wielkie bestsellery – z wyjątkiem ostatniej części sagi „Harry Potter i insygnia śmierci” (595 tys. egz.) i znakomitej sprzedaży kilku autorów – Katarzyny Grocholi, Małgorzaty Kalicińskiej, Ryszarda Kapuścińskiego i Wojciecha Cejrowskiego. O ostatniego z nich od dawna zakusy robi konkurencja, ale Zysk i S-ka tak łatwo swej gwiazdy nie wypuści, tak jak Kalicińskiej, również publikującej u tego edytora (listę bestsellerów roku 2008 z komentarzem Piotra Dobrołęckiego drukujemy w tym samym numerze Biblioteki Analiz). Wracając do podsumowania roku z nieco innej perspektywy, trudno nie ulec zachwytowi, gdy patrzy się na wyniki najważniejszych dystrybutorów. Listę największych kilkunastu podmiotów zebraliśmy w dwóch tabelach – pierwsza pokazuje przychód ze sprzedaży zarówno hurtowej, jak i detalicznej (dotyczy to takich podmiotów jak Matras …
Wyświetlono 25% materiału - 222 słów. Całość materiału zawiera 888 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się