Wtorek, 17 maja 2022
SYTUACJA SPÓŁKI JEST STABILNA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 569 (9/2022)
Sieć księgarska Książnica Polska – jedna z najstarszych firm na polskim rynku księgarskim – podsumowała 2021 rok. Odnotowano wzrost przychodów netto ze sprzedaży o 11,6 proc. – do 36,7 mln zł, co w połączeniu ze wzrostem przeciętnej marży handlowej o 1,5 proc. „dało wynik, który zdaniem zarządu spółki należy ocenić jako pozytywny, zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności”. W 2021 roku olsztyńska spółka otworzyła sześć nowych księgarń: Portowa (Gdynia, maj 2021), Leksykon (Warszawa, lipiec 2021), Kropka (Biskupiec, sierpień 2021), Sylabus (Nowy) (Warszawa, sierpień 2021; księgarnia partnerska), Kaszubska (Wejherowo, grudzień 2021) i Zakładka (Ostrołęka, maj 2021) – przy czym placówka w Ostrołęce została zlikwidowana we wrześniu 2021 roku ze względu na zbyt niskie obroty. Jednocześnie zdecydowano o zamknięciu w styczniu 2022 roku punktu partnerskiego w Rawie Mazowieckiej. Obecnie w ramach sieci Książnicy Polskiej działa 52 księgarnie w całej Polsce. Jak wskazano w sprawozdaniu, dobre wyniki finansowe pozwoliły firmie na przeprowadzenie pod koniec roku istotnych podwyżek płac dla pracowników, które już wcześniej były najwyższymi w branży. Pod koniec 2021 roku Książnica Polska zatrudniała 141 pracowników. Zarząd spółki ocenia zrealizowane przychody ze sprzedaży jako pozytywne, stanowiące dobry punkt wyjścia do wzrostu przychodów i poprawy rentowności w kolejnych latach. „Uzyskane wyniki finansowe zapewniają stabilność spółki i w ostatnich trzech latach wszystkie wskaźniki uległy poprawie”. ROZMOWA Z ŁUKASZEM OKUNIEWSKIM, PREZESEM ZARZĄDU KSIĄŻNICA POLSKA Jak w tych trudnych dla książki czasach – jak je ocenia wielu uczestników rynku – udaje się wam wypracować tak dobrą sprzedaż? Decydują dwie rzeczy: kadry i chęć nieustannego …
Wyświetlono 25% materiału - 246 słów. Całość materiału zawiera 987 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się