Sobota, 18 czerwca 2022
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 571 (11/2022)
Przychody Państwowego Instytutu Wydawniczego ze sprzedaży książek systematycznie rosną. W 2021 osiągnięto 2,8 mln zł przychodu, co oznacza wzrost o 1,8 proc. w porównaniu z rokiem 2020 i aż o 166 proc. w porównaniu z rokiem 2017, od kiedy stał się państwową instytucją kultury prowadzoną przez Ministra Kultury. Marka PIW wciąż jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, nie tylko w kraju, marek wydawniczych. PIW otrzymuje od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotacje pozwalające na funkcjonowanie wydawnictwa. W ub. roku było to 4,7 mln zł, podczas gdy pięć lat wcześniej 2,5 mln zł. Dotacja ministerialna pozwala na finansowanie bieżącej działalności w zakresie realizowania zadań statutowych w podstawowym zakresie oraz i utrzymanie siedziby przy ul. Foksal 17 w Warszawie. PIW prowadzi działalność handlową (hurtową i detaliczną) w kraju, sprzedaż publikacji oraz sprzedaż praw autorskich. W zakresie dystrybucji PIW współpracuje ze wszystkimi liczącymi się ogólnopolskimi dystrybutorami książek: Platon, OSDW Azymut, Bonito.pl, Ateneum, Dressler Dublin i Motyleksiazkowe.pl Beata Motyl. W 2021 roku łączny nakład publikacji pod marką PIW wyniósł 155.274 i był o 12 proc. wyższy od produkcji w 2020 roku, i blisko 160 proc. w roku 2017. W latach 2017-2022 PIW wydał ponad 300 tytułów (w tym publikacje wielotomowe). W tym okresie przygotowano ponad 200 e-booków. PIW posiada autorskie prawa majątkowe do ponad 5500 tytułów (prawa do utworu oryginalnego, do tłumaczeń, do …
Wyświetlono 25% materiału - 218 słów. Całość materiału zawiera 875 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się