środa, 1 marca 2023
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 588 (4/2023)
150 proc. wzrost kategorii w Empiku Jak poinformowała Grupa Empik, z uwagi na silny trend i nieustannie rosnące zainteresowanie literaturą Young Adult, zdecydowano o wyodrębnieniu tej kategorii na Empik.com i we wszystkich salonach sieci. Dotychczas tytuły jak „Heartstopper”, „Flaw(less)”, „Rodzina Monet” czy „Start a Fire” w wirtualnym i fizycznym katalogu Empiku były przyporządkowane do kategorii dla młodzieży lub literatury obyczajowej. – Teraz, wsłuchując się w głos młodych odbiorców, postanowiliśmy stworzyć dedykowaną kategorię Young Adult, kierowaną do starszej młodzieży – mówi Julia Kasicka, menadżerka nowej kategorii Young Adult w Empiku. Tytuły przypisywane są do katalogu YA według sposobu klasyfikacji wiekowej przez wydawcę. Znaczenie ma również język, jakim książka jest napisana, wiek bohaterów, a także sama fabuła. – Cieszy nas bardzo, że młodzież czyta. Widzimy to m.in. w zestawieniach książkowych top 20 na Empik.com, w których tytuły YA stanowią aż połowę wszystkich pozycji. Modę na czytanie wśród młodych potwierdzają również dane sprzedażowe – w ciągu ostatniego roku zanotowaliśmy 150 proc. wzrost zainteresowania książkami YA i prognozujemy, że w następnych miesiącach trend wzrostowy się utrzyma. Sukcesywnie powiększamy więc katalog o kolejne nowości – dziś jest to ok. 850 topowych pozycji – dodaje Julia Kasicka. Zapowiedzią tej zmiany było włączenie Young Adult jako kategorii nagród w ramach plebiscytu Bestsellery Empiku 2022. O statuetkę i tytuł najchętniej wybieranej książki dla młodych ubiegłego roku walczyły m.in. powieści Marty Łabęckiej, …
Wyświetlono 25% materiału - 223 słów. Całość materiału zawiera 895 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się