Sobota, 6 maja 2023
„ZABOOKOWANY TYDZIEŃ” W TANIAKSIAZKA.PL
Od 17 do 23 kwietnia trwał „ZaBOOKowany Tydzień” na Instagramie i TikToku TaniaKsiazka.pl i wydawnictwa Young. To wydarzenie skierowane było do młodych czytelników. „W naszej księgarni zauważyliśmy skokowy wzrost sprzedaży literatury młodzieżowej, już porównując lata 2019 i 2020. Co więcej — ten trend się utrzymuje. Porównując pierwszy kwartał 2022 i 2023 roku widzimy kolejne podwojenie liczby sprzedanych książek dla młodych. To nas ogromnie cieszy, nie tylko z biznesowego punktu widzenia. Od lat staramy się poszerzać grono polskich czytelników i kulturalnie uzależniać, więc to doskonały efekt. I oby się utrzymał” – mówi Łukasz Kierus, właściciel księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl. I dodaje: „Widząc, jak wielu młodych poszukuje ciekawych literacko treści — wychodzimy z inicjatywą do ich przestrzeni. Oferujemy możliwość spotkania na żywo z autorami, tłumaczami, influencerami książkowymi, Oferujemy oczywiście promocje na książki, a do zdobycia wydania z autografami i specjalne gadżety czytelnicze” – zapewnia Łukasz Kierus. Sprzedażowym hitem była seria „Lato” Jenny Han. Zdaniem Agnieszki Stankiewicz-Kierus, dyrektorki wydawniczej wydawnictwa Young, przykład tej serii udowadnia, jakie znaczenie mają filmowe wersje książek. – Kilkanaście lat temu najpopularniejszymi książkami dla młodzieży były serie takie jak „Igrzyska Śmierci” czy „Harry Potter”. One zyskały międzynarodowy sukces, doczekały się ekranizacji. Kolejnym, choć nie tak spektakularnym, odkryciem była Jenny Han ze swoją serią „Do wszystkich chłopców, których kochałam”, zekranizowaną przez Netflix. Ta autorka ma wśród młodzieży świetne opinie, nie dziwi więc, że i jej kolejna seria również przypadła im do gustu, zwłaszcza że też można ją już oglądać na …
Wyświetlono 25% materiału - 239 słów. Całość materiału zawiera 956 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się