Wtorek, 22 grudnia 2009
Wielkość polskiego rynku książki w 1988 roku
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru263
W materiałach przechowywanych w Bibliotece Narodowej znajduje się teczka oznaczona jako TD 120 E zawierająca materiały odnoszące się do Składnicy Księgarskiej, istniejącej i teraz, i do tego jako przedsiębiorstwo państwowe. Do 1989 roku przedsiębiorstwo to było monopolistą w zakresie hurtowej dystrybucji książek. We wspomnianej teczce zarchiwizowano broszurową publikację wydaną, jak wszystko wskazuje, w 1989 roku. Jej tytuł brzmi: „Zestawienie obrotu wydawnictwami za rok 1988”, a wydawcą jest P.P. Składnica Księgarska, Warszawa. W broszurze znajduje się interesujące zestawienie prezentujące obroty Składnicy Księgarskiej w 1988 roku publikacjami 40 największych w tym czasie oficyn. Z zestawienia tego wynika, że łączny obrót tymi publikacjami wyniósł 72,5 mld zł, co odpowiada obecnej kwocie 7,25 mln zł. Można założyć, …
Wyświetlono 25% materiału - 113 słów. Całość materiału zawiera 455 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się