Poniedziałek, 13 grudnia 2010
Wrocław w śniegu, Promocje przetrwały
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru289
Wpadki nie było, chociaż niektórzy „Wpadką” nazywają właśnie Wrocławskie Promocje Dobrych Książek od skrótu składającego się z pierwszych liter tej nazwy. Dziewiętnasta (już!) edycja zakończyła się sukcesem, może umiarkowanym, ale zawsze sukcesem. Od tego roku organizatorem WPDK jest Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu. Wręczono prestiżową nagrodę „Pióro Fredry”, którego pomnik przywieziony ze Lwowa w czasie powojennych repatriacji zdobi wrocławski Rynek i podkreśla lwowski rodowód wrocławskiej inteligencji. W Promocjach wzięło udział 105 wystawców, jak nas poinformowała Beata Gigiel z biura organizacyjnego, którego dyrektorem i kierownikiem projektu Wrocławskich Promocji Dobrych Książek jest Anna Morawiecka. W biurze pracują dwie do trzech osób. Oprócz Promocji zespół ten organizuje w ciągu roku liczne spotkania z autorami, a także tradycyjne już, bo istniejące od niemal dziesięciu lat, Wrocławskie Tanie Książek Czytanie, czerwcową imprezę pod namiotem na miejskim Rynku. Rok temu dołączyła do tych inicjatyw jeszcze jedna impreza. W ostatni weekend maja przyszłego roku odbędzie się druga edycja Dobrych Stron – prezentacji książek dla dzieci i młodzieży, również pod namiotem na Rynku. Z tej okazji organizatorzy ustanowili właśnie teraz nową nagrodę dla wydawcy książki dziecięcej i młodzieżowej w wysokości 30 tys. zł. Warunkiem jest wydanie książki w formie papierowej po raz pierwszy na rynku polskim. – Spośród nadesłanych tytułów jury wyłoni pięć najlepszych pozycji, z których internauci wybiorą ostatecznego zwycięzcę – tłumaczył podczas …
Wyświetlono 25% materiału - 216 słów. Całość materiału zawiera 865 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się