Poniedziałek, 29 listopada 2010
XIX Targi Książki Historycznej
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru288
Królewska oprawa, piękne wnętrza, duża frekwencja, zarówno wystawców, jak i czytelników, ciekawe spotkania – wszystko się udało. Organizatorzy XIX Targów Książki Historycznej mogą czuć się usatysfakcjonowani. Na dobre wyszła zeszłoroczna przeprowadzka z nieprawdopodobnie uciążliwych warunków, z jakimi borykali się poprzednio wystawcy i czytelnicy w budynku Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa przy Al. Niepodległości, gdzie część ekspozycji odbywała się przecież na… klatce schodowej. Teraz – już po raz drugi – Targi w Arkadach Kubickiego, jednym z najbardziej efektownych wnętrz w Warszawie, przyciągają już nie tylko wysokim poziomem oferowanych publikacji i imprez towarzyszących, ale właśnie sympatycznym, estetycznym i znacznie łatwiej dostępnym pomieszczeniem. Dodajmy do tego, że usytuowanie Arkad u podnóża Zamku Królewskiego ze wspaniałym wyjściem na zamkowe ogrody, w których dominuje rzeźbiarskie dzieło Magdaleny Abakanowicz, sprawia, że miejsce targów zostanie szybko uznane za magiczne. Nie sprawdziły się do tego pesymistyczne prognozy, że stali bywalcy wystawienniczej imprezy, którzy okupowali ich mokotowską siedzibę, niechętnie przeniosą się do prestiżowych wnętrz zamkowych. Stało się wręcz przeciwnie, nowa i wyjątkowa lokalizacja przyciągnęła jeszcze więcej chętnych do kontaktu z książką historyczną. – W ubiegłym roku było ponad 20 tys. gości, w tym roku liczymy na podobną liczbę – powiedział Bibliotece Analiz Zbigniew Czerwiński, prezes Porozumienia Wydawców Książki Historycznej, oficjalnego organizatora targów. – Jestem bardzo optymistycznie nastawiony już na rok następny. Mamy z Zamkiem umowę trzyletnią, która kończy się w przyszłym roku, dlatego już teraz planujemy podjęcie negocjacji w sprawie jej przedłużenia – dodał Zbigniew Czerwiński. Z przedłużeniem obecności w Arkadach Kubickiego nie powinno być problemów, bo Ziemowit Koźmiński, zastępca dyrektora Zamku Królewskiego ds. marketingu, powiedział Bibliotece Analiz, że „umowa z Porozumieniem Wydawców Książki Historycznej nadal obowiązuje i również w 2011 roku targi będą w Arkadach Kubickiego, podobnie jak i Targi Wydawców Katolickich, z którymi zawarliśmy umowę obowiązująca do 2014 roku. Ale jesteśmy też otwarci na inne propozycje, bo takie działania mieszczą się w naszej misji jako propagujące kulturę. Dlatego organizatorzy takich imprez uzyskują od nas preferencyjne warunki i nie są w żaden sposób traktowani tak jak podmioty komercyjne”. W targach uczestniczyło 130 wystawców, więcej chętnych organizatorzy nie mogli już przyjąć z braku miejsca. Dlatego, jak się dowiadujemy, w przyszłym roku ma …
Wyświetlono 25% materiału - 352 słów. Całość materiału zawiera 1409 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się