Poniedziałek, 1 grudnia 2008
Czy MEN zdąży?
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru235
– Polacy oczekują od nas dostosowania programów szkolnych do wyzwań współczesnego świata – mówiła na zorganizowanej w czwartek, 27 listopada konferencji prasowej minister edukacji Katarzyna Hall. Podczas blisko godzinnego spotkania z mediami szefowa resortu omawiała wyniki opublikowanych tego samego dnia przez CBOS badań dotyczących zmian w edukacji. Już na wstępie dziennikarzy poproszono o ograniczanie się do pytań związanych bezpośrednio z głównym tematem konferencji. A przecież nadal nierozwiązane pozostają niezwykle ważne – nie tylko dla środowiska wydawców edukacyjnych – problemy. Brakuje także trzech aktów prawnych, które sankcjonowałyby cały system, kształtując go jednocześnie w sposób przewidziany w reformie. Na spotkaniu z wydawcami, które odbyło się 30 października, minister Hall zapowiedziała podpisanie, do końca listopada, rozporządzenia dotyczącego nowej podstawy programowej. Niestety do momentu zamknięcia tego numeru Biblioteki Analiz, nie doszło do rozstrzygnięcia w tym zakresie. Pytana przez nas po ostatniej konferencji w MEN o tę sprawę Barbara Milewska, rzecznik prasowy resortu, stwierdziła, że „ma nadzieję, iż ministerstwo zdąży do końca miesiąca”. Nie wiadomo zatem, czy prace nad ostateczną wersją podstawy programowej i wprowadzającym ją w życie rozporządzeniem zostały de facto zakończone i pozostaje mieć nadzieję, że to opóźnienie wynika z faktu, że ministerstwo chce zaproponować nauczycielom i uczniom optymalną ofertę edukacyjną. W każdym razie wydawcy – …
Wyświetlono 25% materiału - 203 słów. Całość materiału zawiera 813 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się