Sobota, 17 grudnia 2022
CZYTELNICZY REKORD POBITY, NOWOŚCIĄ BIBLIOTEKA MŁODZIEŻOWA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 583 (23/2022)
Przez cały listopad odbywała się akcja Czytaj PL. Przystąpiło do niej ponad 60 tys. czytelników i czytelniczek, którzy wypożyczyli ponad 150 tys. elektronicznych publikacji. W ramach akcji udostępniono bezpłatnie na miesiąc 18 e-booków i 12 audiobooków, wśród których znajdą tytuły królujące na listach bestsellerów, nagradzane i docenione przez krytyków. W odpowiedzi na liczne głosy miłośników literatury z nurtu Young Adult po raz pierwszy w akcji Czytaj PL udostępnione były dwie biblioteki – główna i dla młodzieży. – Zdecydowaliśmy się rozszerzyć formułę projektu i wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodych czytelników. Dotychczas w akcji Czytaj PL było dostępnych 12 książek, w edycji 2022 dołącza do nich sześć znakomitych tytułów młodzieżowych, a więc łącznie 18 e-booków – mówi Anna Targosz, koordynatorka akcji Czytaj PL z księgarni Woblink. com. Najchętniej wypożyczane były tytuły: „The Spanish Love Deception” Eleny Armas (tłum. Mateusz Baka, Wydawnictwo Otwarte), „Kirke” Madeline Miller (tłum. Paweł Korombel, Albatros) oraz „Wrony” Petry Dvořákovej (tłum. Mirosław Śmigielski, Stara Szkoła). – Kolejna edycja Czytaj PL za nami, a jej sukces i rekordy świadczą o tym, jak ważna dla uczestników jest wartościowa rozrywka, jaką jest czytanie. W tym roku, oprócz zróżnicowanej tematyki proponowanych lektur, poszerzyliśmy nasze biblioteki także o ofertę dla młodego czytelnika i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieję, że kolejna edycja zaowocuje nowymi pomysłami i rozwiązaniami – mówi Carolina Pietyra, dyrektorka KBF, współorganizatora Czytaj PL. …
Wyświetlono 25% materiału - 223 słów. Całość materiału zawiera 892 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się