Poniedziałek, 4 października 2021
STĘSKNIONA CZYTELNICZA PUBLICZNOŚĆ
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 554 (17/2021)
Blisko 100 wystawców, kilka tysięcy prezentowanych tytułów, kilkadziesiąt godzin wydarzeń w  programie towarzyszącym, wielotysięczna publiczność czytelnicza, która przewinęła się przez Arkady Kubickiego na stołecznym Zamku Królewskim – tak organizator, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, podsumuje tegoroczną edycję najważniejszego w  Polsce wydarzenia wystawienniczego dedykowanego książce religijnej. Jak podkreśla prof. dr hab. Krzysztof Narecki, prorektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przewodniczący Kapituły Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2021, w tym wyjątkowym roku Targi cieszą się sporym zainteresowaniem, co z pewnością napawa optymizmem nie tylko wydawców, ale i  autorów dobrej książki katolickiej. Jego zdaniem przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka: – Między innymi i  zmieniająca się dynamicznie sytuacja społeczna. Przy czym nie mam na myśli tylko sytuacji związanej z pandemią, ale również o wiele poważniejsze zmiany, które zachodzą w kulturze współczesnej. Świadomy i wrażliwy czytelnik szuka więc czegoś, co może zapewnić mu poczucie stabilności i intelektualny spokój, co da nadzieję wbrew odbierającym często wiarę medialnym przekazom. Co przypomni wreszcie prawdy ewangeliczne i wartości fundamentalne, zgodne z dekalogiem. Prezydent RP Andrzeja Duda w liście skierowanym do organizatorów Targów napisał: „Zagrożenie epidemiczne spowodowało zmiany w  naszym codziennym życiu i  dotknęło wielu sfer gospodarki, w tym branży wydawniczej i księgarskiej. Tym bardziej pragnę wyrazić głęboką nadzieję, że mimo trudności związanych z pandemią najbliższe lata będą dobrym czasem dla książki oraz wszelkich osób zajmujących się działalnością wydawniczą. Cieszę się, że wydawcy katoliccy stanowią w tym gronie tak liczną i  silną …
Wyświetlono 25% materiału - 229 słów. Całość materiału zawiera 919 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się