Poniedziałek, 14 listopada 2016
Apel o grupy zakupowe
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru447
Waldemar Lipka, prezes zarządu giełdowej Grupy Kompap, w skład której wchodzą dwie czołowe drukarnie dziełowe: OZGraf - Olsztyńskie Zakłady Graficzne i BZGraf - Białostockie Zakłady Graficzne, zaapelował o wspólne zakupy w branży poligraficznej. "Kupujmy razem, zamiast bezskutecznie próbować podwyższać ceny wydawcom lub obniżać pensje pracownikom", stwierdził w wywiadzie udzielonym branżowemu czasopismu "Poligrafika" (nr 10/2016).Propozycja prezesa Kompapu zmierza w kierunku stworzenia grupy zakupowej drukarń dziełowych. W wywiadzie wyjaśnił, że "koszty surowców w ogólnych kosztach produkcji dziełowej stanowią 50-60 proc., a 20-25 proc. to koszty pracy, 10-15 proc. to koszty stałe, ewentualna reszta to marża drukarni. O kosztach pracy wiemy jedno: będą rosły".Jako dowód podał, że "rok do roku w obydwu drukarniach Grupy Kompap pensje wzrosły dwucyfrowo". Dlatego rozwiązaniem, aby "poradzić sobie z cenowa presją wydawnictw" jest "skrupulatne śledzenie i negocjowanie kosztów …
Wyświetlono 25% materiału - 130 słów. Całość materiału zawiera 520 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki