Poniedziałek, 14 listopada 2016
Apel o grupy zakupowe
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru447
Waldemar Lipka, prezes zarządu giełdowej Grupy Kompap, w skład której wchodzą dwie czołowe drukarnie dziełowe: OZGraf - Olsztyńskie Zakłady Graficzne i BZGraf - Białostockie Zakłady Graficzne, zaapelował o wspólne zakupy w branży poligraficznej. "Kupujmy razem, zamiast bezskutecznie próbować podwyższać ceny wydawcom lub obniżać pensje pracownikom", stwierdził w wywiadzie udzielonym branżowemu czasopismu "Poligrafika" (nr 10/2016).Propozycja prezesa Kompapu zmierza w kierunku stworzenia grupy zakupowej drukarń dziełowych. W wywiadzie wyjaśnił, że "koszty surowców w ogólnych kosztach produkcji dziełowej stanowią 50-60 proc., a 20-25 proc. to koszty pracy, 10-15 proc. to koszty stałe, ewentualna reszta to marża drukarni. O kosztach pracy wiemy jedno: będą rosły".Jako dowód podał, że "rok do roku w obydwu drukarniach Grupy Kompap pensje wzrosły dwucyfrowo". Dlatego rozwiązaniem, aby "poradzić sobie z cenowa presją wydawnictw" jest "skrupulatne śledzenie i negocjowanie kosztów …
Wyświetlono 25% materiału - 130 słów. Całość materiału zawiera 520 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się