środa, 24 października 2012
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru339
To było tak niedawno! A wydaje się, jakby… przed wiekami. Mija dziesięć lat od powstania Stowarzyszenia Autorów i Wydawców „Polska Książka”. Przez ten czas zmieniło się prawie wszystko. Szczerze mówiąc, w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia nikt z nas nie wyobrażał sobie, jak będzie wyglądała przyszłość – ta, w której żyjemy obecnie. Jeszcze nie tak dawno temu wydawało nam się, że rynek książki zarówno na świecie, jak i w Polsce to nieomal rutyna: „autor”, „wydawca”, „dystrybutor”, „czytelnik”. A w ciągu zaledwie dekady pola znaczeniowe wszystkich tych pojęć zmieniły się zasadniczo. W momencie powoływania do życia „Polskiej Książki” wiedzieliśmy, że ewoluuje nie tylko nasza branża, ale w ogóle świat handlu informacją, której książki stanowią jedynie element – jednak wiedza ta miała wówczas charakter raczej intuicyjny i nie wynikała z przeświadczenia o konieczności sprostania wyzwaniom, o których przecież nie mieliśmy pojęcia. Wiedzieliśmy mniej więcej, w jakim kierunku zmierza świat i Europa, ale wydawało nam się, że „nasza chata z kraja” i że… nas to nie dotyczy. Bardzo szybko jednak okazało się, …
Wyświetlono 25% materiału - 168 słów. Całość materiału zawiera 673 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się