Poniedziałek, 18 listopada 2024
PRZYKRY OBRAZ RYNKU
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 629 (21/2024)
Przez 27 lat funkcjonowała księgarnia Wydawnictwa Naukowego PWN przy ul. Korzennej w  Gdańsku, a  teraz tylko zostanie wielki żal za miejscem, gdzie książka naukowa była na pierwszym planie. Gdańską księgarnię uroczyście otwarto 25 października 1997 roku. Z  Warszawy na to ważne wydarzenie przyjechał Grzegorz Boguta, ówczesny prezes wydawnictwa, wraz z  redaktorem naczelnym prof. Janem Kofmanem oraz redaktorzy warszawskich redakcji PWN z Miodowej, a także dyrektorzy oddziałów wydawnictwa z Krakowa, Łodzi, Wrocławia. Księgarnia mieści się w zabytkowym budynku z końca XVI wieku, w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej. Przed otwarciem księgarni przeprowadzono remont i  odsłonięto piękne drewniane i malowane belki stropowe. Termin otwarcia księgarni ulegał przesunięciu ze względu na prace konserwatorskie prowadzone przy stropie. Do tak zabytkowej przestrzeni trzeba było zamówić specjalne meble, aby spełniały zadania ekspozycji książek, lecz również komponowały się z otoczeniem. Problemem były witryny – okna w ratuszu to na zielono pomalowane drewniane skrzydła z  podziałem na dziewięć szyb. Żadna ekspozycja nie przyciągnie klienta przez tak małe okna, a konserwator nie zgodził się na umieszczenie szyldu informującego o księgarni PWN. Kierowniczką księgarni została Joanna Kotowicz, która pracuje w niej nieprzerwanie od 1997 roku. Zmieniały się zarządy PWN czy Azymutu, a księgarnia trwała przez te lata. Były też inne księgarnie firmowe PWN w Gdańsku: na Politechnice Gdańskiej przy …
Wyświetlono 25% materiału - 209 słów. Całość materiału zawiera 837 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się