Wtorek, 14 lutego 2023
EMPIK JUŻ PO RAZ 24. PRZYZNAŁ NAGRODY ZA BESTSELLERY
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 587 (3/2023)
7 lutego poznaliśmy twórców najpopularniejszych książek, muzyki, filmów oraz produkcji audio minionego roku w największej sieci księgarskiej. Dzięki wieczornej transmisji w stacji TVN oraz na profilach Empiku w mediach społecznościowych (na Facebooku, YouTube, na TikToku) oraz na platformie Empik.com i w aplikacji mobilnej Empik wielomilionowa publiczność przed ekranami oraz w internecie mogła śledzić przebieg gali Bestsellery Empiku 2022. Galę prowadził Marcin Prokop, natomiast gospodarzami transmisji internetowej byli Red Lipstick Monster i Karol Paciorek. Motywem przewodnim wydarzenia był hasztag #swiatsiezmienia. Bestsellery Empiku są swoistym barometrem zainteresowań odbiorców – pokazują, co Polacy czytają, jakiej muzyki słuchają i jakie filmy oglądają na małym ekranie. Ich codzienne wybory m.in. w salonach Empik, na Empik.com, w aplikacji EmpikGo, w serwisach Empik Music, Empik Bilety i Going to rocznie 50 mln głosów na konkretne produkty i twórców. To idzie młodość, czyli literatura dla młodych dorosłych Książkowe Bestsellery Empiku 2022 wręczyli specjaliści od literatury sensacyjnej: Wojciech Chmielarz i Katarzyna Puzyńska. W kategorii „Literatura piękna” zwyciężyła Olga Tokarczuk. „Empuzjon”, jej pierwsza powieść po przyznanym Noblu, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem czytelników. Pisarka połączyła się zdalnie ze studiem. – Literatura jest królestwem czytających, dużo bardziej czytających niż tych, którzy piszą. Niech żyją czytelnicy! – powiedziała Olga Tokarczuk. W kategorii „Kryminał i thriller” swoją pierwszą statuetkę odebrał wreszcie Remigiusz Mróz. Sukces przyniósł mu „Projekt Riese”. Jego książki sprzedają się ogromnych nakładach, a autor przez sześć ostatnich lat był nominowany do nagrody. – Moi drodzy, przychodzę tutaj od sześciu lat i za każdym razem byłem nominowany. Nie dostałem wcześniej tej nagrody, a za każdym razem miałem przygotowaną płomienną przemowę... Dzisiaj nie. Dziękuję bardzo! – podsumował Remigiusz Mróz. Bestseller Empiku w nowej kategorii „Young Adult” trafił do debiutantki P.S. Herytiery (Pizgacz), która szturmem podbiła polski rynek wydawniczy powieścią „Start a Fire. Runda pierwsza”. Autorka zwróciła się ze sceny do młodych odbiorców: – Nie bójmy się ryzykować, nie bójmy się mówić. Mamy wiele do powiedzenia, mamy …
Wyświetlono 25% materiału - 313 słów. Całość materiału zawiera 1252 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się