Poniedziałek, 26 stycznia 2009
Nowa książka Łukasza Gołębiewskiego
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru239
W maju ukaże się nowa książka Łukasza Gołębiewskiego poświęcona kulturze cyfrowej pt. „E książka | book. Szerokopasmowa kultura”. Oczywiście dostępna będzie na licencji Creative Commons i z czasem opublikowana w Internecie, wcześniej jednak ukaże się w wersji papierowej. Co stanie się z kulturą, kiedy straci swoją materialną formę i będzie dostarczana odbiorcy nie jako produkt, lecz jako usługa? W jaki sposób nowe formy komunikacji zmieniają biznesowy wymiar kultury? W swojej nowej książce Łukasz Gołębiewski zastanawia się nad tym, jak wyglądać będzie dystrybucja książek, muzyki, filmów, gazet i innych nośników kultury w momencie gdy e-czytniki (jak np. wypuszczone przez Amazon.com Kindle) sprzedawane będą jak telefony komórkowe – za złotówkę. Zdaniem autora, kultura popłynie wówczas do odbiorcy „szerokopasmowo”, w formie abonamentu. „Nadchodzą złote czasy dla kultury” – pisze autor, wbrew obiegowej opinii, że digitalizacja może być zagrożeniem dla biznesu kulturalnego. Wiele uwagi autor poświęca też zagadnieniom ochrony praw autorskich, pisze m.in. o tym, dlaczego do lamusa historii przejdą niebawem sieci darmowej wymiany plików. Poprzednia książka Gołębiewskiego …
Wyświetlono 25% materiału - 164 słów. Całość materiału zawiera 656 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się