Wtorek, 29 kwietnia 2014
Odszedł książę polskich poetów
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru380
W czwartek 24 kwietnia zmarł Tadeusz Różewicz, jeden z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku, dramaturg i scenarzysta. W październiku skończyłby 93 lata. Tadeusz Różewicz był wielokrotnie wymieniany w gronie kandydatów do literackiego Nobla. W Polsce utwory Tadeusza Różewicza przez lata ukazywały się w Wydawnictwie Dolnośląskim pod staranną pieczą Jana Stolarczyka, redaktora naczelnego tej oficyny, któremu zawdzięczamy wzorowe opracowanie redakcyjne rękopisów Mistrza. Nie była to łatwa praca, bo poeta bywał niekonsekwentny w swych zapisach, zmieniał je i poprawiał, jednak cierpliwość redaktora była nieograniczona i dzięki temu powstawały ostateczne redakcje. W Wydawnictwie Dolnośląskim ukazały się przede wszystkim „Utwory zebrane”, wielotomowa edycja pod …
Wyświetlono 25% materiału - 100 słów. Całość materiału zawiera 401 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
Dostęp czasowy
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
Dostęp terminowy
Płatność kartą płatniczą lub przelewem
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail.
Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeżeli jesteś już abonentem Rynku Książki