Wtorek, 21 lipca 2015
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru412
W wieku 86 lat zmarła pisarka, autorka książek dla młodzieży Krystyna Siesicka. Zadebiutowała w 1966 roku powieścią „Zapałka na zakręcie”, która stała się bestsellerem i do dziś jest chętnie czytana przez młodzież. Ostatnią książkę, „Ulica Świętego Wawrzyńca””, wydała w 2010 roku. Krystyna Siesicka urodziła się 22 listopada 1928 roku w Dęblinie. Podczas drugiej wojny światowej działała w ZHP, brała udział w powstaniu warszawskim. Ukończyła Studia Dziennikarskie ANP w Warszawie. W latach 1949-1950 była redaktorką miesięcznika „Horyzonty Techniki”, w latach 1952-1954 urzędniczką Biura Współpracy Kulturalnej z Zagranicą. Jako felietonistka debiutowała w 1955 roku w tygodniku dla pań „Kobieta i Życie”. Później przez lata współpracowała również z redakcją tygodnika dla nastolatek „Filipinka”. Do jej …
Wyświetlono 25% materiału - 112 słów. Całość materiału zawiera 450 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się