Poniedziałek, 7 stycznia 2013
Barbara Jóźwiak zastąpi Andrzeja Nowakowskiego
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru345
Rok 2013 Stowarzyszenie Autorów i Wydawców „Polska Książka” rozpoczęło od zmian na najwyższym szczeblu. Po ustąpieniu ze stanowiska prezesa zarządu Andrzeja Nowakowskiego 1 stycznia funkcję tę objęła Barbara Jóźwiak, dotychczasowy członek zarządu Stowarzyszenia, wiceprezes Rady Polskiej Izby Książki, wieloletni prezes zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN oraz Grupy PWN. Dotychczasowy prezes, dr Andrzej Nowakowski, dyrektor wydawnictwa Universitas, prezes Polskiej Izby Książki w latach 2000–2003 i pierwszy dyrektor Instytutu Książki, wcześniej pełnomocnik ministra kultury ds. polskiego wystąpienia na Targach Książki we Frankfurcie w roku 2000, a zarazem inicjator i jeden z założycieli „Polskiej Książki”, dalsze prace na rzecz Stowarzyszenia kontynuował będzie na stanowisku dyrektora generalnego. Pod jego kierownictwem w ciągu 10 lat SAiW PK z niewielkiej i mało rozpoznawalnej organizacji zbiorowego zarządzania właściwej dla wydawców stało się cenionym przez środowisko i liczącym się na rynku podmiotem. Warto zatem wymienić kilka ważniejszych osiągnięć w tym okresie. Przede wszystkim dzięki pracom projektowo-negocjacyjnym zarówno z MKiDN, jak i ZIPSEE (Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT), prowadzonym w porozumieniu z OZZ właściwą dla autorów, tj. Stowarzyszeniem KOPIPOL, od lipca 2011 r. wpływy z tytułu opłat reprograficznych uległy znaczącemu wzrostowi, co umożliwia bardziej adekwatne wynagradzanie wydawców za korzystanie z ich utworów przez osoby trzecie w ramach zgodnego z prawem dozwolonego użytku, określonego w art. 23–35 ustawy o prawie autorskim. Sukces ten, określany w skrócie „zmianą załącznika numer 3”, możliwy był dzięki długim staraniom skutkującym nowym rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (z 2011 r.) zmieniającym rozporządzenie wcześniejsze (z 2003 r.) w sprawie określenia kategorii urządzeń i nośników …
Wyświetlono 25% materiału - 255 słów. Całość materiału zawiera 1023 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się