Wtorek, 28 marca 2023
Rozmowa z VIOLETTĄ RYMSZEWICZ – autorką książki „Ile kosztuje żona? Mroczne sekrety rynku małżeńskiego”
W którym rejonie świata kupowanie małżonek jest najbardziej rozpowszechnione? Zjawiska społeczne, które możemy określić tym mianem, dotyczą niemal całego świata. Proceder funkcjonuje w Europie, Ameryce, Azji i Afryce. Jakie formy on przybiera? Na przykład w Stanach Zjednoczonych prężnie działają firmy specjalizujące się w tzw. „międzynarodowym brokeringu małżeńskim”, czyli kojarzeniu mężczyzn z obywatelstwem amerykańskim z kobietami, które są gotowe na wyjazd do USA i poślubienie mężczyzny, którego nie miały okazji dobrze poznać. Transakcja kupna jest w tym przypadku ukryta w kosztach obsługi i prowizjach, które pobiera broker. Istotna informacja brzmi: koszty, które ponoszą mężczyźni zainteresowani poszukiwaniem żon za pośrednictwem brokerów małżeńskich, mogą osiągać wartość nawet miliona dolarów. Szacuje się, że w Chinach, w efekcie polityki jednego dziecka, około 25 mln mężczyzn przed 25. rokiem życia nie może znaleźć dla siebie żon. Rodziny kawalerów przez wiele lat zbierają pieniądze, wyjeżdżają w wiejskie rejony ubogich krajów ościennych i tam płacą rodzinom dziewcząt za to, by zgodziły się wyjść za mąż za nieznanego mężczyznę i wyjechać do kraju, którego język i kultura są im zupełnie obce. W Europie mężczyźni gotowi kupić żonę coraz częściej decydują się na sztuczne kobiety z silikonu lub na seksroboty. Rozwój techniczny również rzutuje na oczekiwania klientów!? Technologiczna modernizacja ma na to znaczący wpływ i – co ważne – pozwala na spełnianie różnorakich fantazji. Sekslalki stają się coraz wymyślniejsze. Nabywcy żon mogą zgłaszać reklamacje? O ile w przypadku żon z silikonu lub sekslalek reklamacje …
Wyświetlono 25% materiału - 220 słów. Całość materiału zawiera 882 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się