Poniedziałek, 18 maja 2009
Felieton
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru247
Maj to mój ulubiony miesiąc. Maj to miesiąc święta książki. Maj to czas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie – w tym roku 54. Targów Książki… Doświadczenie uczy, że wszystko przemija i na tym polega marność świata. Przeminął Wyścig Pokoju (którym żył naród i ja też!). Przeminęła PZPR, a przy okazji przeminęła komuna, przeminął Festiwal Piosenki Radzieckiej i telewizyjny cykl Turniejów Miast. Przeminęły doroczne akcje zbierania makulatury i równie doroczne czyny partyjne. Przeminął nawet radiowy cykl „Matysiaków”, mimo że wydawał się wieczny. Kto pamięta cykl dobranocek pt. „Jacek i Agatka”?! Też zniknął w oceanie niepamięci. Stara Europa przeminęła. Polska stała się członkiem Rodziny. Dolar i funt brytyjski straciły na wartości, a angielscy kibole rezydują na krakowskim rynku jak w lunaparku. Czas płynie nieubłaganie i nic pewnego na tym świecie. Z jednym wyjątkiem – Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. Trwają one w niezmienionej postaci niczym Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina, którego szyld jest nieudolnie przysłonięty przez neonową kompozycję. Nie przypadkiem też właściciele tych targów corocznie kasują od wydawców niezłe pieniądze za wynajem niewielkich zagródek zaprojektowanych w technice oktanormy. Za trwałość tradycji trzeba płacić. A ciągle na nowo należy też sobie uświadamiać, że targi odbywają w miejscu, które jest symbolem solidności budowlanego kunsztu, jakiego próżno szukać, jak Polska długa i szeroka. Krótko mówiąc, doroczna impreza branży książki to największe nasze święto w najważniejszym miejscu stolicy, a w związku z tym całej Polski. …
Wyświetlono 25% materiału - 231 słów. Całość materiału zawiera 924 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się