Wtorek, 28 kwietnia 2015
Profil odwiedzających targi książki
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeru406
„18. edycję Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie odwiedziło 60 tys. gości. Taka liczba robi wrażenie. A gdyby tak zastanowić się kim są osoby, które nas odwiedzają? Pokusiliśmy się o stworzenie profilu modelowego uczestnika targów książki” – piszą organizatorzy krakowskiej imprezy wystawienniczej w komentarzu do wyników badania zaprezentowanych przy okazji tegorocznych obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Jak podkreślają organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie trwają już intensywne przygotowania do kolejnej, 19. edycji, która odbędzie się w dniach 22-25 października pod hasłem zaczerpniętym z książki „Lawendowy pokój” Niny George – „Czytanie czyni zuchwałym”. Zaprezentowane w nim wnioski pochodzą z analizy danych zebranych przez firmę Communication Service podczas dwóch najważniejszych w Polsce imprez targowych: Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie oraz Warszawskich Targów Książki. Jak się okazuje modelowy odwiedzający targi jest kobietą, która nie ukończyła 30 roku życia. Ponadto legitymuje się wyższym wykształceniem i regularnie (przynajmniej kilka razy w tygodniu) korzysta z internetu. „Jest oczywiście wielkim miłośnikiem literatury. Podczas badania przyznał się do przeczytania co najmniej dwóch książek w ciągu trzydziestu dni poprzedzających nasza imprezę. Statystyczny obraz czytelnictwa w odniesieniu do targów jest …
Wyświetlono 25% materiału - 181 słów. Całość materiału zawiera 727 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się