środa, 29 grudnia 2021
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA ZMIANY? WARTO MIEĆ KOMPAS MAURO F. GUILLÉNA
CzasopismoBiblioteka Analiz
Tekst pochodzi z numeruBiblioteka Analiz nr 560 (23/2021)
„Zanim się zorientujemy, w większości krajów będzie więcej dziadków niż wnuków, łącznie rynki klasy średniej w Azji staną się większe od tych w Stanach Zjednoczonych i  Europie razem wziętych, w ręce kobiet będzie trafiać więcej majątku niż w  ręce mężczyzn, znajdziemy się pośród robotów przemysłowych, których liczba przewyższy liczbę pracowników produkcyjnych, a liczba komputerów będzie większa niż liczba ludzkich mózgów; więcej będzie czujników niż ludzkich oczu i więcej rodzajów walut niż państw” – taką śmiałą wizję roztacza Mauro F. Guillén w książce „2030. Jak ścieranie się najwyraźniejszych dzisiejszych trendów przekształci przyszłość wszystkiego” (wydawnictwo Studio Emka). Choć trudno w  to uwierzyć, autor przytacza mnóstwo faktów potwierdzających jego tezę, że już za dekadę świat, który znamy, zniknie. Wskazuje różne punkty widzenia oraz wielowymiarowość sytuacji. Zaleca myślenie lateralne, dostrzeżenie nowych możliwości dla prowadzonego przez siebie biznesu, odejście od ustalonych sposobów myślenia. A czeka nas istna lawina zmian. Częściowo rozpoczęły się one w wyniku pandemii, a mowa tu o ewolucji technologii, czy to przy sprzedaży przez internet, czy wirtualnej komunikacji, oraz większej popularności rozrywki cyfrowej. W ciągu tych dziesięciu lat w centrum uwagi znajdą się starsi obywatele – wskazuje, potwierdza to tezę o zbliżającym się silver tsunami. Osoby powyżej 60. roku życia to grupa, która najszybciej się rozwija – czytamy. „Boomersi mają pieniądze, lecz wydaje się, że reklamodawców to nie obchodzi”. Preferują zakupy …
Wyświetlono 25% materiału - 219 słów. Całość materiału zawiera 877 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się