środa, 20 września 2017
Anna Cieplak, autorka książki „Ma być czysto” (Krytyka Polityczna) została laureatką II edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Wyróżnienie przyznawane jest za debiut literacki. Honorowy patronat nad nagrodą sprawuje wdowa po pisarzu Rita Gombrowicz. Wśród nominowanych do nagrody byli także: Salcia Hałas za „Pieczeń dla Amfy” (Muza), Natalia Fiedorczuk-Cieślak za „Jak pokochać centra handlowe” (Wielka Litera), Aleksander Wenglasz za „Zdjęcie inaczej zabić” (Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji im.Tymoteusza Karpowicza), a Aleksandra Zielińska za książkę „Bura i szał” (W.A.B.). Według przewodniczącego jury Nagrody prof. Jerzego Jarzębskiego, „Ma być czysto” to książka będąca rzetelnym portretem młodzieży uczącej się w dotychczasowych gimnazjach. „Nagrodę przyznajemy m.in. za doskonałą znajomość opisywanego przez autorkę świata, wieloaspektowość ukazywanego obrazu współczesnej młodzieży, ale też za empatię i zrozumienie problemów, …
Wyświetlono 25% materiału - 122 słów. Całość materiału zawiera 488 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.










