Wtorek, 5 maja 2020
Rozmowa z Niną Novak
– Skąd wziął się w pani życiu balet? – Nauczycielka gimnastyki w pierwszej klasie szkoły powszechnej poprosiła o spotkanie z mymi rodzicami. Zachodziłam w głowę, o co chodzi, lecz bez obaw – byłam raczej pilną i subordynowaną uczennicą. Pani od wychowania fizycznego nie szczędziła mi pochwał, podkreślając, że rzadko można spotkać tak zwinne i chętne do ćwiczeń dziecko. Istotnie, jako jedna z niewielu rówieśniczek umiałam fikać koziołki, kręcić piruety, a nawet zrobić mostek czy szpagat. Przychodziło mi to łatwo i sprawiało frajdę. Pedagog nakłaniała mamę, żeby zapisała mnie do  szkoły baletowej. Była ona wówczas bardzo elitarna, a uczyli tam cenieni choreografowie. – I mama się zgodziła? – Po chwili wahań, bo artystki w tamtej epoce – rok 1930 – nie kojarzyły się wyłącznie …
Wyświetlono 25% materiału - 123 słów. Całość materiału zawiera 494 słów
Pełny materiał objęty płatnym dostępem
Wybierz odpowiadającą Tobie formę dostępu:
1A. Dostęp czasowy 15 minut
Szybkie płatności przez internet
Aby otrzymać dostęp kliknij w przycisk poniżej i wykup produkt dostępu czasowego dla Twojego konta (możesz się zalogować lub zarejestrować).
Koszt 9 zł netto. Dostęp czasowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Czas dostępu będzie odliczany od momentu wejścia na stronę płatnego artykułu. Dostęp czasowy wymaga konta w serwisie i logowania.
1B. Dostęp czasowy 15 minut
Płatność za pośrednictwem usługi SMS
Aby otrzymać kod dostępu, należy wysłać SMS o treści koddm1 pod numer: 79880. Otrzymany kod zwotny wpisz w pole poniżej.
Opłata za SMS wynosi 9.00 zł netto (10.98 PLN brutto) i pozwala na dostęp przez 15 minut (bądź do czasu zamknięcia okna przeglądarki). Przeglądarka musi mieć włączoną obsługę plików "Cookie".
2. Dostęp terminowy
Szybkie płatności przez internet
Dostęp terminowy zostanie przyznany z chwilą zaksięgowania wpłaty - w tym momencie zostanie wysłana odpowiednia wiadomość e-mail na wskazany przy zakupie adres e-mail. Dostęp terminowy wymaga konta w serwisie i logowania.
3. Abonenci Biblioteki analiz Sp. z o.o.
Jeśli jesteś już prenumeratorem dwutygodnika Biblioteka Analiz lub masz wykupiony dostęp terminowy.
Zaloguj się