Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jubileusz Adriany Szymańskiej

17 maja,18:00 - 19:00

Państwowy Instytut Wydawniczy zaprasza w środę 17 maja o godz. 18 do Księgarni PIW-u przy ul. Foksal 17 w Warszawie na spotkanie poświęcone tomowi poetyckiemu Adriany Szymańskiej zatytułowanemu „Epilog z gwiazdą”. Książka ukazuje się w 55. rocznicę pracy twórczej poetki, eseistki, krytyczki literackiej, tłumaczki i autorki książek dla dzieci i dorosłych. Rozmowę będzie prowadzić Wojciech Kaliszewski.

Jak przekazał wydawca, nowy tom wierszy Adriany Szymańskiej to tomik o wielkiej energii poetyckiej. Wiersze mistyczne, ekstatyczne, opiewające urodę życia, ale w bardzo elegijnym tonie. Wyraźny jest tu temat przemijania i odchodzenia, jednak w nieustającym zachwycie wobec nieskończonego wszechświata i niewzruszonym u tej poetki współczuciu wobec wszelkich ziemskich istot. Kiedy czytamy jej poezję, czujemy się silniejsi w naszym codziennym oporze przeciwko zwątpieniu i bezradności.

Książka ukazuje się w 55. rocznicę pracy twórczej Adriany Szymańskiej, która jest także eseistką, krytyczką literacką, tłumaczką i autorką książek dla dzieci i dorosłych.

Adrianna Szymańska urodziła się w 1943 roku w Toruniu. Jest poetką, eseistką, krytykiem literackim, tłumaczką, autorką książek dla dzieci i dorosłych. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, żona Zbigniewa Bieńkowskiego. Debiutowała w 1968 roku zbiorem wierszy „Nieba codzienności”. Mieszka w Pułtusku. Nagrody: Nagroda Warszawskich Księgarzy za tomik „Kamień przydrożny” (1993), Nagroda im. Mikołaja Sępa-Szarzyńskiego za tomik „Kamień przydrożny” (1994), laur Wydawców i Biblioteki Raczyńskich za tom „Lato 1999” (2000).

 

Szczegóły

Data:
17 maja
Godzina:
18:00 - 19:00

Miejsce wydarzenia

Księgarnia PIW
ul. Foksal 17
Warszawa, Poland
+ Google Map