Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Prezentacja „Komentarza do Kodeksu Prawa Kanonicznego”

28 marca, 2023,11:00 - 12:00

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Wolters Kluwer Polska zapraszają na prezentację „Komentarza do Kodeksu Prawa Kanonicznego” pod redakcją naukową ks. prof. Piotra Majera.

Wydarzenie odbędzie się 28 marca (wtorek), o godz. 11 w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie (Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 6, sala nr 16).

 

W prezentacji udział wezmą:

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

Ks. prof. dr hab. Piotr Majer
redaktor naukowy wydania

dr hab. Paweł Borecki
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego

Prowadzenie:
Marcin Przeciszewski, prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Wydarzenie będzie także transmitowane na kanale Katolickiej Agencji Informacyjnej na YouTube.

Najnowsze, drugie wydanie „Komentarza do Kodeksu Prawa Kanonicznego” to publikacja napisana w przystępny sposób, która stanowi pozycję obowiązkową dla osób zainteresowanych prawem kanonicznym.

Komentarz to całościowe i przydatne w praktyce omówienie wszystkich najważniejszych zagadnień związanych z prawem kanonicznym. Warto podkreślić, że polski przekład Kodeksu Prawa Kanonicznego zamieszczony w dziele jest najnowszą wersją kodeksu, zatwierdzoną w 2022 roku przez Konferencję Episkopatu Polski.

Komentarz stanowi tłumaczenie 11. edycji komentarza opracowanego przez kanonistów hiszpańskiego Uniwersytetu Nawarry (Instytut Martin de Azpilcueta) (2023) oraz 8. wydania włoskiego pod red. J.I. Arriety (2022).

Szczegóły

Data:
28 marca, 2023
Godzina:
11:00 - 12:00