Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Dorotą Koman

14 grudnia, 2022,18:00 - 19:00

Dorota Koman będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu Warszawskie Środowisko Poetyckie, organizowanego przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, które odbędzie się w środę 14 grudnia o godz. 18 w Domu Literatury w Sali od Senatorskiej, zwanej też Winiarnią.

Będzie z nią rozmawiał Krzysztof Bielecki.

– Dorota Koman to osoba obdarzona wieloma talentami, choć tego wieczoru przede wszystkim poetka – przekazał Zbigniew Zbikowski, prezes Oddziału Warszawskiego SPP.

Dorota Koman opublikowała osiem tomików wierszy, jest autorką radiowych i telewizyjnych audycji o książkach, a także śpiewa piosenki poetyckie, pisze teksty, komponuje muzykę. Zadebiutowała w 1992 roku w krakowskim wydawnictwie Miniatura zbiorem miniatur poetyckich „Freud by się uśmiał”. Kolejne tomiki: „Chcę być żabą” (Oficyna Bibliofilów w Łodzi), „Słownik obcych wyrazów” (BibLioteka), „Pokaż język” (BibLioteka), wybór erotyków „We mnie marzec nie mija…” (Fundacja Odgłosy), „Dorota Koman i Pokaż język; polsko-angielski wybór wierszy” (Wydawnictwie Biblioteka), „Gdzie jest czas teraźniejszy” (Nowy Świat) oraz „Maszyna do czytania” (Iskry). W 1997 roku otrzymała literacką nagrodę Miasta Łodzi.

Pracowała w Państwowym Instytucie Wydawniczym, w Wydawnictwie Rosner i Wspólnicy, w Porozumieniu Wydawców, a także w Ars Polonie, wydawnictwie Marginesy i w wydawnictwie Arkady. Ma duże doświadczenia redaktorskie.

Szczegóły

Data:
14 grudnia, 2022
Godzina:
18:00 - 19:00

Miejsce wydarzenia

Dom Literatury
Krakowskie Przedmieście 87/89
Warszawa, Poland
+ Google Map