Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Rafałem Skąpskim

17 lutego,17:00 - 18:00

Marian Sewerski, prezes zarządu Spółdzielni Wydawniczej Czytelnik, zaprasza na spotkanie autorskie Rafała Skąpskiego poświęcone trzeciemu tomowi wspomnień Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej „Dziwne jest serce kobiece. Wspomnienia z Ząbkowic i Krakowa”.

Wspomnienia opracował Rafał Skąpski, wnuk autorki.

– Będzie nam miło gościć Państwa w kawiarni Czytelnik przy ul. Wiejskiej 12 A w Warszawie w piątek 17 lutego, początek spotkania o godz. 17  – przekazał prezes Marian Sewerski.

Przypomnijmy, że trzeci tom wspomnień Zofii z Odrowąż-Pieniążków Skąpskiej ukazał się w piątek 13 stycznia.

– Jest to zamknięcie trylogii, cyklu wspomnień mojej babki, matki mojego ojca – przekazał wówczas Rafał Skąpski Bibliotece Analiz.  – Teraz ukazał się tom zamykający, najobszerniejszy, chociaż dotyczący najkrótszego okresu w życiu autorki, bo zaledwie 16 lat. Ten tom dzieli się na dwie części wynikające z faktu śmierci męża autorki, mojego dziadka, w 1950 roku. Wówczas – do 1950 roku – dziadkowie podejmują jeszcze aktywność zawodową, prowadząc na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych zakład ogrodniczy w Ząbkowicach. Po śmierci męża Zofia przenosi się do Krakowa i czytelnik na pewno wyczuje w tej pierwszej części jeszcze uczucie nadziei, optymizmu, chęci spełniania się w pracy zawodowej, natomiast t ostatnie dziesięć lat to niezwykle przejmujący zapis odchodzenia i samotności, choć spędzanej wśród niezwykle życzliwej i opiekuńczej rodziny, ale samotności starego, schorowanego człowieka. Lektura tych fragmentów była przejmująca i czytelnik nie związany emocjonalnie, ani pokrewieństwem z autorką, może w podobny sposób odebrać te zapisy i być może w jakiś sposób wpłynie to na jego stosunek do jego rodziców – dodał autor opracowania.

Szczegóły

Data:
17 lutego
Godzina:
17:00 - 18:00

Miejsce wydarzenia

Kawiarnia Czytelnik
Wiejska 12A
Warszawa, Poland
+ Google Map