Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Wielki Brat Zachód” – nowa książka Katarzyny Turaj-Kalińskiej

10 kwietnia,19:00 - 20:00

Najlepsza Księgarnia zaprasza na spotkanie z Katarzyną Turaj-Kalińską i na warszawską promocję jej książki zatytułowanej „Wielki Brat Zachód”, opublikowanej przez Wydawnictwo Nisza.

Spotkanie odbędzie się w środę 10 kwietnia o godz. 19 w siedzibie księgarni przy ul. Cieszkowskiego 1/3 (wejście od ul. Słowackiego) na warszawskim Żoliborzu. Prowadzenie: prof. Anna Nasiłowska.

O książce: W ostatnich dziesięcioleciach Europa Zachodnia trochę zbiedniała, trochę się przybrudziła i nieładnie się starzeje. Ale czar Zachodu nie przestaje na nas działać. Szczególnie młodzi pryskają, żeby sobie w Polsce, obiektywnie coraz ładniejszej, zasobniejszej, „nie zmarnować życia”. Dlaczego Polacy wciąż uciekają do krajów zachodnich? Czy decydują o tym tylko zarobki? A może wabi nas „zapach Zachodu” utożsamiany z wyższą cywilizacją? Książka jest zapisem wędrówek Katarzyny Turaj-Kalińskiej po Europie i poszukiwaniem odpowiedzi na te pytania.

O autorce: Katarzyna Turaj-Kalińska wydała do tej pory 10 książek, w tym: „Przepraszam, czy tu głaszczą?” (2004) czy „Szept nad szeptami” (2016). Jest laureatką kilkunastu ogólnopolskich konkursów literackich. Każde pokolenie w jej rodzinie wyjeżdża bardziej i na dłużej. Dziadkowie uciekali z Wołynia. Matka podróżowała bez ustanku – najpierw z teatrem Tadeusza Kantora, potem z własnym. Ona sama spędziła poza krajem kilkanaście lat. Córka osiedliła się w Szwajcarii, a wnuki od urodzenia są emigrantami. Kierunek zawsze ten sam – Zachód.

 

Szczegóły

Data:
10 kwietnia
Godzina:
19:00 - 20:00

Miejsce wydarzenia

Najlepsza Księgarnia
ul. Cieszkowskiego 1/3
Warszawa, Poland
+ Google Map