BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 222
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki).  Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 8,79 mln zł (spadek o 2,7 proc.), a zysk netto 111 tys. zł (rok wcześniej 1,466 mln zł).
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Zaległości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za lata 2005-07 mogą wynieść z odsetkami nawet 300 mln zł. To więcej niż rocznie wpływa do jego kas z tytułu tantiem i licencji na prawa autorskie – donosi „Gazeta Wyborcza”. Od trzech lat stowarzyszenie powinno płacić 7-proc. podatek VAT, ale tego nie robi z powodu różnic w interpretacji prawa.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
W trakcie 53. MTK Tadeusz Górny, dziś rzecznik prasowy Warszawskiego Salonu Książki (MuratorExpo), wystąpił z pisemną propozycją wznowienia Nagrody Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego „Ikar”. Swój list skierował do 13 osób, które w 1995 roku były fundatorami nagrody i jej członkami-założycielami: Janusza Adamczyka, Moniki Białeckiej, Piotra Dobrołęckiego, Ryszarda Grąbkowskiego, Ireny Janowskiej-Woźniak, Tadeusza Lewandowskiego, Andrzeja Nagraby, Andrzeja Palacza, Jana Rodzenia, Marka Tobery, Haliny Tymoszczuk, Jolanty Walewskiej i Marka Żakowskiego.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Spółka opublikowała wyniki finansowe za pierwszy kwartał. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły 1,025 mld zł (wzrost o 1 proc.).
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Przychód wydawnictwa ze sprzedaży w 2007 roku wyniósł 1,75 mln zł, z czego na sprzedaż książek przypadło 1,55 mln zł.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
29 maja w jasnogórskiej Starej Bibliotece Klasztornej odbyła się prezentacja monumentalnego albumu „Jasna Góra” (Biały Kruk) autorstwa Adama Bujaka z tekstami Ojców Paulinów.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Odpowiednio przystosowane miejsce do przewijania dzieci, kącik do zabawy i zakaz palenia zadecydowały o tym, że Dom Książki przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie został wyróżniony jako miejsce przyjazne rodzinom.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
W piątek 30 maja w pięknie zaprojektowanej przestrzeni miejskiej przed Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego nastąpiło otwarcie IV Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach. Gośćmi honorowymi uroczystości byli: ks. abp Damian Zimoń, metropolita katowicki, i Krystyna Bochenek, wicemarszałek Senatu RP, a także ks. Marek Otolski MIC, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Obecny był także prof. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej i przewodniczący Krajowej Rady Bibliotecznej.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
Działające od 28 maja Virtualo.pl to nowoczesny sklep internetowy oferujący książki, audiobooki, muzykę i prasę w formie cyfrowej, łatwe do ściągnięcia na urządzenia typu laptop, palmtop, telefon, odtwarzacz MP3 czy e-czytnik. Zakup i dostawa produktów następują jedynie za pośrednictwem Internetu. Ponieważ wyeliminowane zostały koszty druku, tłoczenia płyt i transportu, oferowane w sklepie media są tańsze od tradycyjnych wydań o 30-50 proc.
Poniedziałek, 2 czerwca 2008
– Bardzo szybko zostanie podjęta decyzja, że Rada Europy będzie Gościem Honorowym na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w przyszłym roku – powiedziała Hanna Machińska, dyrektor Biura Informacji Rady Europy w Warszawie.