BIBLIOTEKA ANALIZ
nr 304
Dwutygodnik "Biblioteka Analiz" to profesjonalny, prestiżowy informator o rynku wydawniczo-księgarskim. Pismo adresowane jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jego celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. Istnieje na rynku od 2000 roku, ukazuje się w objętości 16-24 str. W każdym numerze "Biblioteki Analiz" zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. Redakcja wyróżnia wydawnictwa dyplomem WYDAWCY ROKU (laureatem za 2016 rok zostało Wydawnictwo Świat Książki). Dwutygodniowy cykl wydawniczy gwarantuje szybką reakcję na dynamiczne procesy zachodzące w branży wydawniczej. "Biblioteka Analiz" rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie (Ruch, Garmond, Kolporter).
W Numerze
Poniedziałek, 11 lipca 2011
Spadek obrotów, akwizycje i wyprzedaże
Po pierwsze, czy Empik wywiązuje się obecnie z zobowiązań płatniczych wobec wydawców? Jedni odpowiadają „Oczywiście, że nie płaci” inni „No nie płaci, ale…”.
Poniedziałek, 11 lipca 2011
Platforma aukcyjna dla wydawców i drukarzy EnterDruk.pl otwiera przed tymi pierwszymi możliwość obniżenia kosztów druku i, co szczególnie ciekawe, całkowicie bezpłatnie. Serwis powstał dwa lata temu. Jego założyciele legitymują się wcześniejszym kilkuletnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Chcieli wyjść naprzeciw oczekiwaniu wydawców, aby drukować najtaniej, jednocześnie zachowując jakość wykonania. W tym celu nawiązali kontakt z dużymi drukarniami rolowymi jak również drukarniami arkuszowymi pełnoformatowymi, półformatowymi w tym dziełowymi specjalizującymi się w oprawie twardej. Zapraszają drukarnie do udziału …
Poniedziałek, 11 lipca 2011
Na internetowe piractwo – Princix
W jaki sposób wydawcy mogą ścigać piractwo w Internecie? Jak skutecznie, szybko i z zachowaniem rozsądnych kosztów namierzać, identyfikować i zatrzymywać naruszanie w sieci interesów i autorów, i wydawców? Czy wydawcy mają możliwość walki z portalem Chomikuj.pl (i z setkami czy tysiącami podobnych „serwisów”…) całkowicie nielegalnie kolportującym cyfrowe treści stanowiące podstawę ich handlowej działalności?
Poniedziałek, 11 lipca 2011
Rozmowa ze Zbyszkiem Raszką – właścicielem firmy dystrybucyjnej Lider Serwis, księgarni internetowej ArtTravel.pl oraz sklepu internetowego ArtGlob.pl
Czym jest Lider Serwis? To nazwa rejestrowa firmy, której używamy dla prowadzonej działalności. Biznes, który powadzę, podzielony jest na trzy obszary: import, dystrybucja i sprzedaż detaliczna. Wszystko to spina Lider Serwis.
Poniedziałek, 11 lipca 2011
Od kilku miesięcy czasopisma znajdujące się w ofercie e-Kiosku można czytać m.in. na iPadzie. W ostatnich dniach e-Kiosk udostępnił w wersji dla tabletu firmy Apple również dzienniki (m.in. „Puls Biznesu”, „Dziennik Gazetę Prawną”, siedem mutacji „Gazety Wyborczej”, „Fakt”, „Przegląd Sportowy” i „Sport”).
Poniedziałek, 11 lipca 2011
Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło inwestorów do przetargu w sprawie kupna Wojskowej Drukarni w Łodzi, informuje dzisiejszy „Puls Biznesu”.
Poniedziałek, 11 lipca 2011
Wydawnictwo W.A.B. oraz tygodnik „Polityka” kontynuują wydawanie kolekcji „Lato z kryminałem”.
Poniedziałek, 11 lipca 2011
Ruszyły przygotowania do jubileuszowej 15. edycji Targów Książki w Krakowie, która odbędzie się w dniach 3-6 listopada 2011. Hasłem przewodnim imprezy są słowa Umberto Eco „Nie myśl, że książki znikną”. Targi zyskały nową szatę graficzną. Jak co roku imprezie będzie towarzyszył bogaty program spotkań, seminariów, prelekcji i konkursów. Pierwszego dnia nastąpi rozstrzygnięcie 14. edycji Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza dla dzieła z dziedziny humanistyki.
Poniedziałek, 11 lipca 2011
1 lipca weszło w życie rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 12 maja 2011 roku (Dziennik Ustaw nr 105, poz. 616) zmieniające rozporządzenie z 2 czerwca 2003 roku „w sprawie określenia kategorii urządzeń i nośników służących do utrwalania utworów oraz opłat od tych urządzeń i nośników z tytułu ich sprzedaży przez producentów i importerów”.
Poniedziałek, 11 lipca 2011
Biuro Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy zwróciło się do wydawców z prośbą o zgłaszanie propozycji do czwartej edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Kandydatury można zgłaszać w pięciu kategoriach: „literatura piękna-proza”, „literatura piękna-poezja”, „literatura dziecięca” oraz „edycja o tematyce warszawskiej”, a także w głównej kategorii nagrody: „warszawski twórca”, w której rozpatrywany jest całokształt twórczości literackiej.